APBLauncher 0xc000007b Hatası

alucar

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar,
Recep kardeşim açtığı bu başlıkta 0xc000007b hatasının çözümünden bahsetmiş. Aynı sorun bende de var ve genellikle çoğu oyun açılmıyor. System32'deki DLL dosyalarından olduğu belli. Verdiği Dependency Walker adlı programdan da sonuç öyle çıktı ama bulduğu DLL'lerin çoğu kırmızı kutu ve hepsini teker teker nasıl düzeltirim bilmiyorum. Yine neyse uğraşırım tek tek ama mesela "kernel32.dll" dosyası hatalı ve yenisiyle değişmeme kesinlikle izin vermiyor bilgisayar. Güvenlik ayarlarını o kadar kurcaladım trustedinstaller iznini bir türlü geçemedim orada kaldım yani. DLL'ler DirectX DLL'leri zaten kaldırıp baştan yükliyim diyorum o da kaldırılmıyor ya da ben bulamadım. (Alıntıdır, aynı sorun bende de olmuştur. Teknik ekipten yardım bekliyorum. Teşekkürler.)

Dependency Walker dosya linki de bu: APBLauncher dwi.

Son düzenleyen: Moderatör:
NET Framework 4.8 (Türkçe) veya sonraki bir güncelleştirme bu bilgisayarda zaten yüklü.
Diye bir mesaj alıyorum denetim masasından net Framework'leri kaldırmama rağmen.

Anladım. O halde şunları yapmanızı isteyeceğim:

Yaptım ancak hala olmadı oyunun ikonuna tıklıyorum ancak tepki vermiyor, hiçbirşey olmuyor bile.

Buyurun:

Dosya Ekleri

• Programlar ve Özellikler 16.10.2020 15_07_19.png
    Programlar ve Özellikler 16.10.2020 15_07_19.png
    66,1 KB · Görüntüleme: 30
Tamam çok teşekkürler
Depency walkerde oyunun DLL dosylarının 64 bitte sıkıntı çıkardığını gösteriyor ancak 32 Bit dosylaarı da kurulu olduğu halde oyun hala açılmıyor çok manasız bir hata anlam veremiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim hiçbir çözüm yolu bulamıyorum çünkü.

Sorun kesinlikle VCRUNTIME140_CLR0400.dll kaynaklı ama bu dosyayı ben hiçbir paketle yükleyememiştim. 20H2 sürümüne geçip dener misiniz? Windows güncellemesi o dosya konusunu çözebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı