APBLauncher 0xc000007b Hatası

alucar

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar,
Recep kardeşim açtığı bu başlıkta 0xc000007b hatasının çözümünden bahsetmiş. Aynı sorun bende de var ve genellikle çoğu oyun açılmıyor. System32'deki DLL dosyalarından olduğu belli. Verdiği Dependency Walker adlı programdan da sonuç öyle çıktı ama bulduğu DLL'lerin çoğu kırmızı kutu ve hepsini teker teker nasıl düzeltirim bilmiyorum. Yine neyse uğraşırım tek tek ama mesela "kernel32.dll" dosyası hatalı ve yenisiyle değişmeme kesinlikle izin vermiyor bilgisayar. Güvenlik ayarlarını o kadar kurcaladım trustedinstaller iznini bir türlü geçemedim orada kaldım yani. DLL'ler DirectX DLL'leri zaten kaldırıp baştan yükliyim diyorum o da kaldırılmıyor ya da ben bulamadım. (Alıntıdır, aynı sorun bende de olmuştur. Teknik ekipten yardım bekliyorum. Teşekkürler.)

Dependency Walker dosya linki de bu: APBLauncher dwi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Dependency Walker biraz eskide kaldı. Biz genelde Process Monitor kullanıyoruz. Onun için bir rapor alır mısınız?

Dependency raporunuza biraz baktım, eksik pek çok DLL gördüm. Fakat hepsi sorun çıkaracak cinsten değil. 0xc000007b hatasını aldığınız uygulamaya ait ProcMon raporu alırsanız daha kesin bir şey söyleyebilirim.

Bilgisayarda bulunan dosyalarınızın yedeğini alın ardından temiz kurulum yapın derim. Aynı sorunu ben yaşadım. DLL dosyalarından kaynaklı başım çok ağrıdı. En son çare temiz kurulum yaptım.

Bilgisayarda bulunan dosyalarınızın yedeğini alın ardından temiz kurulum yapın derim. Aynı sorunu ben yaşadım. DLL dosyalarından kaynaklı başım çok ağrıdı. En son çare temiz kurulum yaptım.
Temiz kuruluma gerek yok. Hatalı DLL tespit edip çözebiliyoruz.

Tam emin olmamakla birlikte eksikliğin NET Framework kütüphanesinde olduğunu düşünüyorum. Şunu kurar mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı