Apex 3 TKL vs Ajazz AK873

2 senedir kullanıyorum boyası bile çıkmadı kimse 10 sene klavye kullanmayı planlamıyor.

Mekanik alınca 10 sene kullanırsın. Switch'i bozuldukça uygun uçlu yenisini alırsın tuşları silindikçe yeni tuş alır takar kullanırsın. Membrane klavyeler de güzeldir ama mekaniklerin yanına yaklaşamazlar. Custom klavye avantajını saymıyorum bile.

Dikkatli okursanız yorumları klavye tokluğunu özelliklerini övüyorlar.

Kaç yorumda övüyorlar, 5-10?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mekanik alınca 10 sene kullanırsın. Switch'i bozuldukça uygun uçlu yenisini alırsın tuşları silindikçe yeni tuş alır takar kullanırsın. Membrane klavyeler de güzeldir ama mekaniklerin yanına yaklaşamazlar. Custom klavye avantajını saymıyorum bile.

Kaç yorumda övüyorlar :d? 5-10?

En az 100 tanesinde klavye güzel membran olunca öcü olmuyor sıkıntı çıkmaz Apex 3 TKL'den.

En az 100 tanesinde klavye güzel membran olunca öcü olmuyor sıkıntı çıkmaz Apex 3 TKL'den.

Apex 3 TKL'den sıkıntı çıkacak demiyor kimse. Mekanik klavye varken alınmaz diyoruz. Sırf su geçirince çalışacak diye niye daha alt segment sayılabilecek klavyeye para verelim?

2 senedir kullanıyorum boyası bile çıkmadı kimse 10 sene klavye kullanmayı planlamıyor.
10 sene kullansınlar demedim zaten. Bariz bir şekilde ömrü kısa dedim. Markalar klavyelerinin switchlerine belli bir basım ömrü tanırlar. Apex 3 TKL için bu;
1712933867774.png

Yine aynı markanın Apex 7 klavyesine baktığımızda;
1712933939552.png

Markanın 2.5 kat ömür biçtiğini görürsün.

Apex 3 TKL'den sıkıntı çıkacak demiyor kimse. Mekanik klavye varken alınmaz diyoruz. Sırf su geçirince çalışacak diye niye daha alt segment sayılabilecek klavyeye para verelim?

Mekanikler çok ses çıkarıyorda ondan 2 saat kullanın başınız çatlıyor.

10 sene kullansınlar demedim zaten. Bariz bir şekilde ömrü kısa dedim. Markalar klavyelerinin Switch'lerine belli bir basım ömrü tanırlar. Apex 3 TKL için bu;
Eki Görüntüle 2166385
Yine aynı markanın Apex 7 klavyesine baktığımızda;
Eki Görüntüle 2166387
Markanın 2.5 kat ömür biçtiğini görürsün.

20 milyon tuş ömrü kısa mı?

Geri
Yukarı