Apex Legends '0xc0000142' 'Easy Anti-Cheat gdiplus.dll' hatası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Doğukan Ürker

Kilopat
Yer
Albuquerque
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba,
PC'me Kaspersky Anti-Virus 2019'ı indirdim, tarama yaptım ve sildim. Kaspersky Anti-Virus 2019'ı yüklemeden önce hiç hata almazdım, ve oyunu rahat bir şekilde oynayabilirdim. Artık oyunu açarken karşıma 2 tane hata çıkıyor;
367764
367765

İlk hatanın Process Monitor ile hata raporunu aldım (hata raporu)
Ne yapmam gerekiyor ?

Not: Oyunu silip baştan kurdum. 2. hata olan Easy Anti Cheat hatasındaki doğrulanamayan dosya olan gdiplus.dll dosyasını silip denedim bu sefer gdiplus.dll dosyasını yine istedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yetki sorunu var gibi gözüküyor. Yüklediğiniz Anti-virüs programını, kendi silme aracıyla silin. Sisteminizi ve ekran kartı sürücünüzü belirtin.

Birinci hata:

Dosyaları silin:
  • C:\Windows\System32\vcruntime140.dll
  • C:\Windows\SysWOW64\vcruntime140.dll
  • C:\Windows\System32\msvcp140.dll
  • C:\Windows\SysWOW64\msvcp140.dll
Yükleyin:

Download Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 from Official Microsoft Download Center
  • Download dedikten sonra hem vc_redist.x64.exe hem de vc_redist.x86.exe dosyasını seçin. Sisteminiz 64 Bit olsa da hem 32 Bit (x86) hem de 64 Bit (x64) sürümü kurmalısınız.
İkinci hata:

Komut İstemi veya PowerShell'i yönetici olarak çalıştırıp komutu girin ve bitene kadar bekleyin:
Kod:
dism /online /cleanup-image /restorehealth
Bittikten sonra sistemi yeniden başlatın ve tüm Windows güncelleştirmelerini yükleyin.

Birinci hata:

Dosyaları silin:
  • C:\Windows\System32\vcruntime140.dll
  • C:\Windows\SysWOW64\vcruntime140.dll
  • C:\Windows\System32\msvcp140.dll
  • C:\Windows\SysWOW64\msvcp140.dll
Yükleyin:

Download Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 from Official Microsoft Download Center
  • Download dedikten sonra hem vc_redist.x64.exe hem de vc_redist.x86.exe dosyasını seçin. Sisteminiz 64 Bit olsa da hem 32 Bit (x86) hem de 64 Bit (x64) sürümü kurmalısınız.
İkinci hata:

Komut İstemi veya PowerShell'i yönetici olarak çalıştırıp komutu girin ve bitene kadar bekleyin:
Kod:
dism /online /cleanup-image /restorehealth
Bittikten sonra sistemi yeniden başlatın ve tüm Windows güncelleştirmelerini yükleyin.
Artık Origin bile açılmıyor. (0xc000007b)

Yetki sorunu var gibi gözüküyor. Yüklediğiniz Anti-virüs programını, kendi silme aracıyla silin. Sisteminizi ve ekran kartı sürücünüzü belirtin.
Sistemim: Windows 10 PRO 64 bit.
Ekran Kartı: MSI GeForce GTX1050 Ti 4GT OC 4GB GDDR5 128Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı
Ekran Kartı Sürücüsü: 418.81
Rapor gönderin. Dosyaları sildikten sonra VC++ 2015 kurmanız gerekiyordu. Kurmadıysanız açılmaz. Zaten kurulu ise onarın.
Rapor
Origin'i çözdüm. Ama oyun aynı hataları yeniden veriyor. @MF
Windows'u geri yüklemek hatayı çözer mi ?

Merhaba,
PC'me Kaspersky Anti-Virus 2019'ı indirdim, tarama yaptım ve sildim. Kaspersky Anti-Virus 2019'ı yüklemeden önce hiç hata almazdım, ve oyunu rahat bir şekilde oynayabilirdim. Artık oyunu açarken karşıma 2 tane hata çıkıyor;
screenshot_109-png.367764

screenshot_110-png.367765

İlk hatanın Process Monitor ile hata raporunu aldım (hata raporu)
Ne yapmam gerekiyor ?

Not: Oyunu silip baştan kurdum. 2. hata olan Easy Anti Cheat hatasındaki doğrulanamayan dosya olan gdiplus.dll dosyasını silip denedim bu sefer gdiplus.dll dosyasını yine istedi.

Hocam bi'el atın.
Anti-cheat hatası için Origin'i tamamen kaldırıp tekrar yükleyin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı