Apex Legends 7.Sezon incelemesi

1. sezonda başlayacaktım ama 4. sezonda başlamak nasip oldu. Arkadaşlarla da başlayınca oynadığım tek oyun oldu kendisi bir anda.

Sezon 7 birçok eski oyuncunun geri dönmesinin beklendiği ve aynı zamanda yeni oyuncuların da katılmasının beklendiği bir sezondu. Yeni oyuncular geldi, aktiflik de arttı. Ama sıkıntılar var.

Steam'de lobide kasmalar mevcut. Herkes fark etmemiştir tabi ama Reddit'te bolca konusu açıldı. Ben 45 FPS alıyorum, bazı arkadaşlar 5 FPS falan alıyormuş öyle düşünün. READY tuşuna bastırmayacak kadar rahatsız ediyormuş. Ama sadece lobide. O yüzden herkes için problem oluşturmayabilir. Ek olarak, bazıları RTX 2070 Super gibi bir GPU ile bile çimlerde ve belirli bölgelerde FPS düşmesi yaşadığını eklemiş. Optimizasyonda sıkıntılar mevcut ama her bilgisayarda değil. Bazıları var diyor, bazıları yok diyor.

Ayrıca Reddit'e göz atarsanız -ki ben de deneyimledim- saydıklarıma ek olarak birkaç problemle daha karşılaşacaksınız. Mesela Battle Pass sisteminin aşırı zorlaştırılması. Şu an r/apexlegends'a girerseniz en üstte konuyu görebilirsiniz. Tüm oyuncular kızmış durumda bu olaya.

Öte yandan yeni harita Olympus çok güzel olmuş. World's Edge güzeldi ama Kings Canyon ciddi anlamda "3rd party" dediğimiz olayı oyunculara sonuna kadar yaşatıp bıktırdığı için artık herkes yeni bir harita istiyordu. Sonuç olarak, Kings Canyon bu sezon için yok. Kaldırıldı.

Yani Olympus'ta da açık alan çok fazla var, bu açık alanlardan birinde yakalanırsanız 2 squadın arasında kalıp tost olabiliyorsunuz ama işte o da tamamen şans. Yanlış zamanda yanlış yerde olmak gibi maaleef.

2 hafta boyunca Olympus haritası oynanacak, sonra World's Edge gelecek. Yine 1.5 saatte bir değişecek diye düşünüyorum harita havuzu. Şansımıza."Ranked Split 1" Olympus'ta, "Ranked Split 2" World's Edge'de oynanacak.

Oyunun durumuna gelecek olursak, epey bir yeni oyuncu var ama bir o kadar da özel harekatçılar var. Maalesef iyi seviyede oynayanların sayısı bir hayli fazla, o yüzden kendinizi geliştirmeniz lazım. O da 1-2 aya hallediliyor, video izleye izleye, oynaya oynaya çözülebilecek bir durum. Twitch'te profesyonel oyuncuları ve içerik üreticilerini de izleyebilirsiniz o arkadaşlar da baya iyi oynuyor, mutlaka bir şeyler kapıyorsunuz.

Son düzenleme:
Ranklar sıfırlandığı için 1-2 hafta ranked girmeseniz iyi olur çok iyi adamlar denk geliyor.
Üst düzey oyuncularla oynamanın tadı başka be hocam. Ping sistemin oyunun zevkini arttırdığını düşünüyorum. Fortnite veya Pubg de var mı bilmiyorum ama bu tarz oyunlarda olmalı bence.

Sezon 6da başladım oyuna. Yeni sezon geldiğinde herkes sorunlardan filan bahsediyordu ama bende sadece lobi kasması 1 kere oldu. Onda da alt f4 attıktan sonra düzeldi bir daha da yaşamadım. Bütün ayarlar açık rtx 2070 super ile geçen haritada 144 sabit alıyordum şu anda da aynı şekilde almaktayım. Herhangi bir performans kaybı yok oyunda.

Steam'de lobinin kasması arkadaş listesinden dolayıymış. 20-30 arkadaşınız varsa problem yok, ama bende 100+ arkadaş var. Bu sebeple oyun lobide kasıyor. Ben de başka bir yerde okudum. Bu yüzden Origin'e geçtim bir süre Steam'e dönmemeyi düşünüyorum.

Keşke şu eşleştirme sistemini iyileştirseler. Daha ilk karakterimi bile açmadım ama karşıma 7000 kill'i olan veya 120 level olan hesaplar filan geliyor. Ranked için Duo olması da lazım sadece Trio olması çok saçma.

Geri
Yukarı