Resident Evil 7 incelemesi

Oyunu oynadığım ortam:
-Zaman olarak gece 2-5 arası.
-Kulaklık.
-Karanlık
-Tek başıma.

Bunları söylüyorum çünkü oyun deneyimi için önemli şeyler.

Kötü yanları:
  1. Sonuç kısmı gereksiz uzun. Mia kısmı gereksiz uzun ve gerilim öğesi yok. Oyunu 1-2 saat daha uzatmak için konulmuş gibi.
  2. Korku ve gerilim ilk 2 saatte çok iyi ama gittikçe düşüyor ve aksiyon oyununa dönüşüyor.
  3. Oyun beni 1-2 sahne dışında ne korkuttu ne de gerdi.
  4. Düşman çeşitliliği neredeyse yok bir zaman sonra bayıyor.
  5. Bulmaca sayısı az ve birbirini çok tekrar ediyor.
  6. Son boss kötü kolaya kaçılmış
İyi yanları:
  1. Vuruş hissi oldukça iyi nereye vurduysanız oraya göre bir tepki oluşuyor.
  2. Baker çiftliği ve orada yaşayan aile iyi işlenmiş ve ilgi çekici.
  3. Harita dizaynı oldukça iyi.
  4. Oynanışın hantallığı ayrı güzel bir hava katmış.
  5. Oyun içinde bulduğumuz kasetleri deneyim etmemiz güzel.
  6. Kaynak yönetimini güzel aktarıyor.
  7. Boss fightlar güzel ve tekrar etmiyor (son boss hariç).
  8. Mia bölümü ile marguerite boss fightı gergin ve hoş bölümlerdi.
  9. Oyun şiddet ve kandan hiç çekinmemiş bölümler rahatsız edici ve güzel dizayn edilmiş.
  10. Oyun sizi korkutmak için basit çözümlere gitmemiş (sesin ani yükselmesi, jump Scar'e gibi şeyler).

Yani genel itibarıyla oyun beni çok korkutmadı ve germedi ama güzel bir re deneyimi sağladı.

Oyunu sevme nedenim oynanış, bölüm tasarımı, yavaş yavaş haritanın açılması ve keşfetmemiz beni oyuna bağladı.

Puanım: 7.2

Son düzenleyen: Moderatör:
Kim ne derse desin, gemi kısmına geldikten sonra oyun bozuyor. Başları korku odaklı. Sonları zombi.

Oyunun amacı orada hikayeyi anlatmak. İlk başlarda olayları anlamamızı sağlıyor bir sürü kaset veriyor neler yaşandığını öğreniyoruz bu da ayrı keyif veriyor. Gemi bölümleri ise tamamen hikaye odaklı işte Mia'ya neler oldu neden öyle bir durumda gibisinden. Yani o oyunu bozdu dediğiniz sahneler bizim aklımızda kalan soruları gideriyor. Eğer o sahneler olmasaydı çoğu kişi şikayetci olurdu ve oyun çok kısa olurdu. Resident Evil 3'deki rezalet yaşanırdı. Bilmiyorum biliyor musunuz Resident Evil 3 Remake'de oyunun neredeyse yarısı ortada yok. Zaten Resident Evil 7'yi akıcı bir şekilde oynarsanız yaklaşık 5 saat gibi bir sürede bitiyor, yani ben 5 saat gibi kısa bir sürede bitirdim. Eğer gemi bölümleri olmasaydı herhalde 3 saatte biterdi ve çoğu kişi bundan şikayetci olurdu. Ama gemi sahnelerini daha güzel yapabilirlerdi, dediğiniz gibi bir tık bozmuş oyunu ama öyle tamamen bir bozuntu vermemiş. Çoğu kişinin de hoşuna gitmiş o sahneler olay örgüsü falan. Ama fikrinize saygı duyarım.

Oyunun amacı orada hikayeyi anlatmak. İlk başlarda olayları anlamamızı sağlıyor bir sürü kaset veriyor neler yaşandığını öğreniyoruz bu da ayrı keyif veriyor. Gemi bölümleri ise tamamen hikaye odaklı işte Mia'ya neler oldu neden öyle bir durumda gibisinden. Yani o oyunu bozdu dediğiniz sahneler bizim aklımızda kalan soruları gideriyor. Eğer o sahneler olmasaydı çoğu kişi şikayetci olurdu ve oyun çok kısa olurdu. Resident Evil 3'deki rezalet yaşanırdı. Bilmiyorum biliyor musunuz Resident Evil 3 Remake'de oyunun neredeyse yarısı ortada yok. Zaten Resident Evil 7'yi akıcı bir şekilde oynarsanız yaklaşık 5 saat gibi bir sürede bitiyor, yani ben 5 saat gibi kısa bir sürede bitirdim. Eğer gemi bölümleri olmasaydı herhalde 3 saatte biterdi ve çoğu kişi bundan şikayetci olurdu. Ama gemi sahnelerini daha güzel yapabilirlerdi, dediğiniz gibi bir tık bozmuş oyunu ama öyle tamamen bir bozuntu vermemiş. Çoğu kişinin de hoşuna gitmiş o sahneler olay örgüsü falan. Ama fikrinize saygı duyarım.
Tamam olay konusu orada geçiyor ama korku anlamında hoşuma gitmedi. Yoksa hikayeye lafım yok.

Geri
Yukarı