Apex Legends G-SYNC Çalışmıyor ve Akıcı Değil

WTC

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi oyunu akıcı olarak oynayamıyorum. 144Hz monitör kullanıyorum VG278QE. Bildiğiniz üzere Nvidia G-SYNC desteği getirdi update ile ve benim monitörüm uyumlu olan 12 tanesinin arasında. Bu sayede bir çok oyunu yağ gibi akıcı olarak oynayabiliyorum. Fakat Apex'te böyle bir durum söz konusu değil. GTX 1070 ekran kartı kullanıyorum ve işlemcim İ7 4790k. Division 2 Private Beta'da da aynı sorunu yaşıyorum. 75-144 arası FPS almama rağmen kasma hissi veriyor iki oyunda. Böyle bir sorun yaşayan, çözüm önerisi olan var mı ? Division 2 Private Beta için V-SYNC açıp 60'a sabitledim FPS'i, fakat aynı şekilde kasma hissiyatı yaşadım. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

İki oyunda tam olarak optimize edilmiş oyunlar değil, bence güncellemelerle ilerde düzelir. Apex için belki texture streaming budget ayarını düşürerek biraz daha akıcılık kazanabilirsiniz.

İki oyunda tam olarak optimize edilmiş oyunlar değil, bence güncellemelerle ilerde düzelir. Apex için belki texture streaming budget ayarını düşürerek biraz daha akıcılık kazanabilirsiniz.
Denedim fakat maalesef akıcı olmuyor. Dediğim gibi FPS olarak hiç bir sıkıntım yok, ama yağ gibi akması gerekirken kasma hissiyatı vermesi can sıkıcı bir durum. Apex için 110-75 arası FPS alıyorum ve bana 30-35 FPS alıyormuşum hissi veriyor. G-SYNC desteği gelmeden önce bile bu kadar kasma hissiyatı olmuyordu başka oyunlarda. Division 2 Private Beta içinde aynı sorunum var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı