Apex Legends GTX 1650'yi az kullanıyor

Uygar Tulek

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Hayvanım
Apex Legends oynarken ekran kartını az kullandığı için 40-50 FPS arası oynuyorum (%20 kullanıyor). Bunu nasıl orta ayarlarda en azından %50 kullanmasını sağlayabilirim? Ayarları yükseğe çekince de oyun kasıyor. Ve bu ekran kartını %100 kullandırma durumu ekran kartının ya da bilgisayarın ömrünü kısaltır mı?
(Aynı sorun CS gibi 5V5 ranked PC zorlamayan oyunlarda da oluyor.)
PC özellikleri şu şekilde: (laptop)
  • Intel Comet Lake Core i5-10200H-2, 4GHz Turbo Boost ile 4, 10GHz.
  • 4 GB GDDR6 NVIDIA GTX1650 128-BIT
  • 15.6" FHD 1920x1080 120Hz IPS mat LED ekran.
  • 8 GB (1x8GB) DDR4 2933MHz.
  • 250GB M.2 SSD.

1920x1080.

İnanın bu tarz şeyleri hiç bilmiyorum. Açıklayabilir misiniz?

V-Sync tarzı şeyler açık değil. Dediğim gibi ayarları fullediğim zaman oyun kasıyor.

8 GB tek bir tane RAM'in var şu an. İkinci slotunuz boşta. Boş slota ikinci bir 8 daha eklediğinizde siteminiz Dual Channel olarak 2x8 yani 16 GB RAM'e sahip olacak. Bu da özellikle rekabetçi oyunlarda olmakla beraber oyunlarda performans artışı sağlayacak. Sistem oyunlarda şu an için tam performans veremediğinden dolayı ekran kartını kullanmadığını düşünüyorum.

8 GB tek bir tane RAM'in var şu an. İkinci slotunuz boşta. Boş slota ikinci bir 8 daha eklediğinizde siteminiz Dual Channel olarak 2x8 yani 16 GB RAM'e sahip olacak. Bu da özellikle rekabetçi oyunlarda olmakla beraber oyunlarda performans artışı sağlayacak. Sistem oyunlarda şu an için tam performans veremediğinden dolayı ekran kartını kullanmadığını düşünüyorum.
Anladım. Yani sorunun çözümü için 8gb ram almam mı lazım ? Şuan öyle bir durumum yok başka bir çözüm yolu yok mu ?

Anladım. Yani sorunun çözümü için 8 GB RAM almam mı lazım? Şu an öyle bir durumum yok başka bir çözüm yolu yok mu?

Kesin çözüm bu diyemem. Ama Dual Channel diye bir gerçek var. Ben problemin bu olabileceğini düşünüyorum. Zaten genelde 8 GB alınan sistemlere sonradan bir 8 daha eklenmesi önerilir. Çözümü başka bir şekilde bulsanız bile ekleyebilecek duruma geldiğinizde eklemenizi tavsiye ediyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada 8 GB RAM ile en yüksek ayarlarda ekran kartı tam kullanılıyor. Dual Channel yapınca belki sorun çözülebilir. FPS'nin artacağı zaten kesin ama sorun başka bir yerde olabilir.

Geri
Yukarı