Apex Legends oynarken Discord pingi yükseliyor

Burak Özosy

Hectopat
Daha fazla  
Bu aralar Apex oynamaya başladım. Fakat arkadaşlarımla oynayamıyorum. Discord'daki arkadaşlarımla beraber Apex girmek istediğimizde karakter seçim ekranı ve uçaktan atlama zamanlarında Discord'da 5 bin 10 bin civarı ping oluyor. Ya oyun başı takılıyor oyun ya da direkt olarak lobiye veya oyundan atıyor. Discord'da arkadaşlarımla konuşurken tek girdiğimde oyuna bir sıkıntı yok. Veya Discord kullanmadan oynarken de bir sıkıntı yok. Diğer oyunlarda bir sorun olmuyor CS:GO, PUBG vs. Oyunun bozuk olduğunu biliyorum fakat böylesine garip bir durumdan bahseden görmedim forumlarda. Başına gelen varsa yardımcı olursanız sevinirim. İyi Sosyal'ler.

Çok ilginç, diğer oyunlarda olmuyor diyorsunuz. Belki Apex yeni çıktığından böyle sorunları olabilir, ki ben de arkadaşlarımla giriyorum Discord kullanarak, hiçbir sorun yaşamıyorum.

Bu aralar Apex oynamaya başladım. Fakat arkadaşlarımla oynayamıyorum. Discord'daki arkadaşlarımla beraber Apex girmek istediğimizde karakter seçim ekranı ve uçaktan atlama zamanlarında Discord'da 5 bin 10 bin civarı ping oluyor. Ya oyun başı takılıyor oyun ya da direkt olarak lobiye veya oyundan atıyor. Discord'da arkadaşlarımla konuşurken tek girdiğimde oyuna bir sıkıntı yok. Veya Discord kullanmadan oynarken de bir sıkıntı yok. Diğer oyunlarda bir sorun olmuyor CS:GO, PUBG vs. Oyunun bozuk olduğunu biliyorum fakat böylesine garip bir durumdan bahseden görmedim forumlarda. Başına gelen varsa yardımcı olursanız sevinirim. İyi Sosyal'ler.
Bende de ona benzer bir şey oluyor Apex oynarken. Benim işlemcim çok iyi değil Apexe girip arkada Discord açık olunca sesim takılmaya başlıyor, birbirimizi duyamıyoruz. CPU kullanımı %90 civarında gezince bu oluyor bir bakın derim.

Bende de ona benzer bir şey oluyor Apex oynarken. Benim işlemcim çok iyi değil Apexe girip arkada Discord açık olunca sesim takılmaya başlıyor, birbirimizi duyamıyoruz. CPU kullanımı %90 civarında gezince bu oluyor bir bakın derim.
Bilgisayarımla alakalı birşey olduğunu düşünmüyorum. Yeni topladım çünkü R5 2600 var işlemci olarak.
Önce oyunu sonra Discord'u açın. O da olmazsa donanım hızlandırma gibi bir seçenek olması gerekiyor Discord'da.
Discord'u Web sitesi üzerinden açtığımda yine aynı şey oldu.
Galiba başına böyle bir şey gelen yok burada da.

Son düzenleme:
Teamspeak kullanın bir süreliğine. Bu durumu da discord support bölümüne belirtin ticket ile. Genel olarak insanların karşılaştığı bir durum ise güncelleme gelecektir.

Revo Uninstaller ile Discord'u silin. Gereksiz dosyalar dahil. Sonra Discord'u tekrar yükleyin. Olmazsa destek ile iletişime geçin.

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Uzun bir süre düzelmişti fakat Apex'e sezon 4'ün gelmesi ve güncelleme yapmam ile beraber sorun tekrar hortladı. Çözüm arıyorum şuana kadar bir şey bulamadım. Bilginize oyun güncellemeden sonra grafik ayarlarını ultra yapmış ona dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Konu çözüme ulaşmamış maalesef artık sezon 5 ve Apex'de bu sorun halen devam etmekte şöyle bir olay var arkadaşımın i3 3220 ve R7 240 bilgisayarı var iken ekran kartını HD7850 yükseltti ve artık oda benimle aynı sorunu yaşıyor işlemci kullanımı olayı doğru olabilir ama başka oyunda işlemci kullanımı artınca ses takılmalar gitmeler olmuyor Allah Allah çok hayret verici bir sorun hiç olmayan insanlarda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı