Karbonhidrat tozu kullanılmalı mı?

ahmetifyy

Centipat
Daha fazla  
22 yaşındayım, 1.75-65 kiloyum. Günlük yediğim öğün sadece kilomu korumaya yetiyor, daha fazlasını yiyemiyorum. Kilo almak istiyorum, en azından 70-75 kiloya. Bir yandan da spor yaparak kendimi geliştirmek istiyorum. Paketli gıdalar ile aldığım kalori miktarını arttırabiliyorum ancak çok sağlıksız bir yöntem olduğu için tercih etmek istemiyorum. Bu yüzden karbonhidrat tozu kullanmak istiyorum ancak sağlık açısından kalp vs. bir zararı var mıdır? Hangi markayı kullanmalıyım? Ne kadar sıklıkla nasıl bir periyotta kullanmalıyım? Protein tozu gibi bıraktığımda sarkma gibi sorunlar yaratır mı? Başka bir olumsuz durumu var mı? Bu konularda bilgim yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Karbonhidrat tozları göbek çevresinde yağlanmaya sebep olan ucuz şeker ve tatlandırıcılarla doldurulmuş sağlıksız şeylerdir. Kilo almak istiyorsan geceleri yemek ye.

Karbonhidrat tozları göbek çevresinde yağlanmaya sebep olan ucuz şeker ve tatlandırıcılarla doldurulmuş sağlıksız şeylerdir. Kilo almak istiyorsan geceleri yemek ye.

Tam kan testi yaptım, değerlerimde hiçbir sorun yok geceleri yemek yiyorum gün gece harici 3 öğün yemek yiyorum hiçbir sorun yok ancak kilo alamıyorum yediğim sadece kilomu korumaya yetiyor, 70'li kilolara çıkıp sabit kalmak istiyorum.

1 gece hiç uyku uyumadan gece yemek yemeyi dene metabolizman biraz bozulsun sonra kilo almaya başlarsın metabolizmanın rutinini kırman lazım önce aynı şey kilo vermek için de geçerli.

Bu serin hikayeyi begeniceksin.

Bir gun diyetisyene gidiyordum bayağı samimi olduk dedimki benim arkadasim var kendisi hayvan gibi yemek yedigi halde kilo alamiyor nedendir dedim.

Oda bana sık sık yemesi gerek dedi.

Yani bu kilo alamayanlari goruyorum sabah insan ustu kahvalti yapiyorlar ondan sonra aksam 9'a kadar hiçbir şey yemiyorlar vucutta paso yag yakiyor.

Ben diyetisyene katiliyorum sık sık yemek lazim uzun ara olunca vucut eriyor hele metabolizman hizliysa.

Bu nasıl bir yorum arkadaş çok saçma geldi şahsen.
Aslında doğru söylemiş, gainerler çok şeker içeriyor. Bir çok markanın gainerini bizzat kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki 8 markanın 6 sında aşırı düzeyde şeker var. Shaker yapış yapış oluyor şekerden yıka yıka çıkmıyor. Gece yeme konusunu pek önermiyorum uyku kaçırabilir.

Ek olarak protein tozu sarkma yapmaz. Protein tozu ilaç değildir anabolik takviye değildir sihirli değnek hiç değildir. Protein tozu yalnızca besin takviyesidir. Tavuk yedikten sonra vücudun sarkıyor mu?

Sana verebileceğim tavsiye gainer yerine shake makinası al. Yulaf, muz, süt, muz, ceviz, fıstık ezmesi bunları karıştır ve iç. Hem gainerden daha fazla kalori alıyorsun hem de vücuduna fazla miktarda şeker girmiyor.

Son düzenleme:
Aslında doğru söylemiş, gainerler çok şeker içeriyor. Birçok markanın gainerini bizzat kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki 8 markanın 6'sında aşırı düzeyde şeker var. Shaker yapış yapış oluyor şekerden yıka yıka çıkmıyor. gece yeme konusunu pek önermiyorum uyku kaçırabilir.

Ek olarak protein tozu sarkma yapmaz. Protein tozu ilaç değildir anabolik takviye değildir sihirli değnek hiç değildir. Protein tozu yalnızca besin takviyesidir. Tavuk yedikten sonra vücudun sarkıyor mu?

sana verebileceğim tavsiye gainer yerine shake makinesı al. Yulaf, muz, süt, muz, ceviz, fıstık ezmesi bunları karıştır ve iç. Hem gainerden daha fazla kalori alıyorsun hem de vücuduna fazla miktarda şeker girmiyor.

Teşekkürler bununla ilgili ölçek/gramaj olarak bir listeniz var mı? Veya bu konuya dair önerdiğiniz bir video.

Yeni konular

Geri
Yukarı