Apex Pro Mini klavyede Rapid trigger nedir?

Alınabilir. Sahibinden'de en ucuz 2600₺'ye var. Üzeceğini düşünmüyorum.
0.1 mm olarak ayarlayınca klavyeyi sapıtması durumunu yaşayan insanlar gördüm Reddit'te lakin 0.2 veya 0.3 mm ile böyle bir sorun yoksa, ben alırdım herhalde.
Zaten o fiyata daha iyi klavye bulamazsınız o da var.
Aradaki 800₺'yi vermek bana çok koymaz derseniz sıfır alın.

Yani klavyeyi 3 gündür kullanıyorum dediğim sorunlar harici bir sorun yok. 0.2mm yapınca sapıtmıyor fakat 0.1mmde sapıtıyor haklısınız. Kutusu vesairede duruyor tuşların baskılarında bir sorun yok kablo olarak da keyfi olarak coil mi derlerdi çıkaramadım böyle yaya benziyor kablo almış onu da veriyor. Bir konuda merakım var şimdi bu zor basan dediğim switch bozulursa bu klavye için hangi switchi almalıyım.

"5" tuşu takılı kalıyor ve "i" tuşu sert diğerlerine nazaran arada da "sol alt" tuşu takılı kalıyor fakat o çok nadir.
Şahsen böyle sorunlarla uğraşmak yerine ekstra 800 TL verip 0'ını almak daha mantıklı. Çünkü onlar takılı kalıyorsa diğerlerinin de kalma ihtimali var. Klavye temiz değilse temizleyin hala sorunlar devam ediyorsa dediğim gibi daha mantıklı.

Apex Pro Mini hotswap klavye değil. Switchleri lehimli. Yerine koyabileceğiniz başka bir switch var mı bilmiyorum. Lakin Gateron yeni çıkardığı switchler için Steelseries ile uyumlu yazmıştı yanlış hatırlamıyorsam.
Manyetik switch kolay bozulan bir şey değil. O yüzden bu fiyattan alınabilir. Ayrıca coiled kablo detayı hoşmuş. 2500₺'ye kablo ile birlikte alırdım ben.

Şahsen böyle sorunlarla uğraşmak yerine ekstra 800 TL verip 0'ını almak daha mantıklı. Çünkü onlar takılı kalıyorsa diğerlerinin de kalma ihtimali var. Klavye temiz değilse temizleyin hala sorunlar devam ediyorsa dediğim gibi daha mantıklı.

Hocam klavye temiz ama diğerlerinin takılma olayı kafama oturdu eğer öyle bir durum oluyorsa zaten ben hiç bununla uğraşmam ATK68'in stoka girmesini bekliyorum onu alırım.

Apex Pro mini hotswap klavye değil. Switchleri lehimli. Yerine koyabileceğiniz başka bir switch var mı bilmiyorum. Lakin Gateron yeni çıkardığı switchler için SteelSeries ile uyumlu yazmıştı yanlış hatırlamıyorsam.
Manyetik switch kolay bozulan bir şey değil. O yüzden bu fiyattan alınabilir. Ayrıca coiled kablo detayı hoşmuş. 2500₺'ye kablo ile birlikte alırdım ben.

Özür dilerim hocam da size zahmet link atar mısınız?

ATK68 alana kadar Wraith W75 bakabilirsiniz. Ben W75 kullanıyorum ve öneririm.
Bu arada neyin linki?

Gateron switch linki. Ben önceden dandik bir klavye kullanıyordum 75 tuş ve benim hiç hoşuma gitmemişti o yüzden 75 almaktan vazgeçtim. Öncesinde Wraith'in klavyesini alacaktım fakat sırf büyük geldiği için vazgeçtim ya %60 ya da %68 almayı planlıyorum.

Gateron switch linki. Ben önceden dandik bir klavye kullanıyordum 75 tuş ve benim hiç hoşuma gitmemişti o yüzden 75 almaktan vazgeçtim. Öncesinde Wraith'in klavyesini alacaktım fakat sırf büyük geldiği için vazgeçtim ya %60 ya da %68 almayı planlıyorum.
Yurt dışı olursa bunu düşünebilirsiniz. Vergi çıkıyor mu bilmiyorum.

Bu linkte "Tip:Available keyboard" yazısının altında Steelseries denmiş. O yüzden emin olamadım.
Sanırsam coiled kablo veya Gateron. W75'in eksi ve artıları nelerdir? Ben de almayı düşünüyorum yazın.
Malzeme, switch ve stabilizer kalitesi çok çok iyi. Kaliteli plastik kasa olan bir klavyenin böyle kaliteli hissettireceğini hiç düşünmüyordum.
Eksi olarak diyebileceğim şeyler. Ürün çıkmadan önce 8000Hz polling/scan rate denmişti. Sonrasında sadece 8000Hz polling rate olarak çıkardılar ürünü. Yazılımı kötü değil lakin şu anki yazılım kendi yazılımları değil. Witmod adlı bir yazılım üstüne Wraith yazmışlar. İleride kendi yazılımlarını çıkarıcaklar. Belki kendi yazılımları ile birlikte 8000Hz scan rate desteği de gelir.
Ön sipariş zamanı alanlara ekstradan shine through keycap seti yolluyorlardı. Bu keycap seti kalite olarak güzel olsa da yazıları north facing led klavyeye göre yapmışlar sanırım. Bu yüzden harfler güzel aydınlanmıyor. Klavyenin standart keycap seti ile beyaz üstüne mavi yazı şeklinde ve kaliteli.

Yeni konular

Geri
Yukarı