API oluşturmak için kaynak önerisi

KeJi

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 1 yıldır mobil yazılımla uğraşıyorum. Restful API'lar hakkında çalışıyorum. Ancak kendi API yazmak istiyorum en azından öğrenmek istiyorum. Önerebileceğiniz kaynaklar var mıdır acaba? Teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok kursa ve araştırmaya gerek olan kompleks bir konu olduğunu düşünmüyorum -tabi ödeme sistemine falan bağlanmayacaksa, ödeme sistemi için de RapidAPI falan kullanılıyor zaten genelde-. O yüzden kaynak aramak yerine direkt Youtube'a veya Google'a yazıp ilk çıkan konudan faydalanabilirsiniz bence.

Araştırmak, araştırmak, araştırmak.
Yapacağın sisteme bağlı olarak komplex yapılar oluşabilir. Bunu da sürekli araştırarak ve öğrenerek deneyimliyorsun.
Bencede bir kurs falan gerekli değil. Yapmak istediğin şeyleri anahtar kelimesine göre arayıp gerekli tüm kaynaklardan faydalanacaksın.

API oluşturmak aslında zannedildiği kadar zor bir şey değil. Ben zamanında JavaScript ile, 3-5 satırda API oluşturabiliyordum. Tabii bu API'de post gibi işlemler yoktu. Direkt zaten var olan verilerdi.

API'yi yapmak için de bir dil öğrenmen lazım. En basiti PHP'dir. PHP ile API'yi yaparsın, koyarsın bi' 100 TL'lik hostinge. Ama JavaScript gibi bir dille yapacaksan, o projeyi sürekli aktif tutman gerekiyor. Bunun için de bir sunucuya ihtiyacın olacak.

API oluşturmak aslında zannedildiği kadar zor bir şey değil. Ben zamanında JavaScript ile, 3-5 satırda API oluşturabiliyordum. Tabii bu API'de post gibi işlemler yoktu. Direkt zaten var olan verilerdi.

API'yi yapmak için de bir dil öğrenmen lazım. En basiti PHP'dir. PHP ile API'yi yaparsın, koyarsın bi' 100 TL'lik hostinge. Ama JavaScript gibi bir dille yapacaksan, o projeyi sürekli aktif tutman gerekiyor. Bunun için de bir sunucuya ihtiyacın olacak.

Araştırdım da Node.js veya asp.net Core ile yazılıyormuş. Önerebileceğiniz bir kaynak var mı acaba peki Node.js API için.

Yeni konular

Geri
Yukarı