API'den gelen sonucu düzenlemek

Anladım bakalım bir de @Aztekiando hocamın fikrini alalım teşekkür ederim yine de

C#:
 JObject Parser = JObject.Parse(json);
 var s1 = Parser.Value<JArray>("result").Values<string>("name").ToArray();
 int guncelSayi = 0;
 foreach (var item in s1)
 {
 MessageBox.Show("İsim: " + (string)Parser["result"][guncelSayi]["name"] + " Adres: " + (string)Parser["result"][guncelSayi]["address"] + " Telefon: " + (string)Parser["result"][guncelSayi]["phone"]);
 guncelSayi++;
 }

For kullansaydık biraz sıkıntılı olurdu.
Foreach ile kaç tane name varsa gezdireceğiz. Name ile eczane sayısı aynı zaten.

Ardından Result'un 0. indexine sonra 1. indexine diye sırayla tüm indexlerdeki istediğimiz bilgileri çekiyoruz.
Kod olarak daha iyileştirilebilir ama işinizi görecektir

Geç döndüm kusura bakma

C#:
 JObject Parser = JObject.Parse(json);
 var s1 = Parser.Value<JArray>("result").Values<string>("name").ToArray();
 int guncelSayi = 0;
 foreach (var item in s1)
 {
 MessageBox.Show("İsim: " + (string)Parser["result"][guncelSayi]["name"] + " Adres: " + (string)Parser["result"][guncelSayi]["address"] + " Telefon: " + (string)Parser["result"][guncelSayi]["phone"]);
 guncelSayi++;
 }

For kullansaydık biraz sıkıntılı olurdu.
Foreach ile kaç tane name varsa gezdireceğiz. Name ile eczane sayısı aynı zaten.

Ardından Result'un 0. indexine sonra 1. indexine diye sırayla tüm indexlerdeki istediğimiz bilgileri çekiyoruz.
Kod olarak daha iyileştirilebilir ama işinizi görecektir

Geç döndüm kusura bakma
Yok hocam sıkıntı değil geç dönemeniz. Dönmeniz bile kafiydi teşekkürler. Ders hocamla konuştuk ettik messagebox'da göstermek saçma olur listbox'a yazıdır dedi sizin de yardımlarınızla listbox'a yazıdırmayı da hallettim valla büyük yardımınız dokundu bana her şey için teşekkürler.

Geri
Yukarı