Çözüldü APK indirmek cihaza zarar verir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RealStu

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben sürekli olarak bazı oyunlarımı Android oyun clubdan indiririm. (FNAF ve bazı oyunlar) ancak şunu düşündüm ben çok APK indiriyorum acaba cihaza zarar verir mi diye düşünüyorum. Sizce zarar verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu tarz yazılımların büyük kısmı genellikle adware üzerinden gelir sağlamaya çalışıyor. Bunlara da insanlar güvenli diyor zira sisteme bir zararı yok. Fakat elbette apk dosyalarının kaynağı önemli, çeşitli geliştiriciler hash verify yöntemi ile modladıkları dosyanın arkasında duruyor.

Yine de, hangi kaynaktan indirirseniz indirin dosyaları kurmadan önce derin taramalar yapmanız gerekli.
Bu tarz yazılımların büyük kısmı genellikle adware üzerinden gelir sağlamaya çalışıyor. Bunlara da insanlar güvenli diyor zira sisteme bir zararı yok. Fakat elbette apk dosyalarının kaynağı önemli, çeşitli geliştiriciler hash verify yöntemi ile modladıkları dosyanın arkasında duruyor.

Yine de, hangi kaynaktan indirirseniz indirin dosyaları kurmadan önce derin taramalar yapmanız gerekli.

Çözüm

Çok güzel bir cevap. Konu sahibinden cevap gelince çözüm olarak rapor ederim.

Virüs değilse vermez ama virüs ise işiniz var. APK dosyalarını gönderebilir misiniz? VirusTotal ile tarama yapıp size geri dönüş yapayım.

Çok güzel bir cevap. Konu sahibinden cevap gelince çözüm olarak rapor ederim.

FNAF attım tarayabilirsiniz.

Arkadaşlar ben sürekli olarak bazı oyunlarımı Android oyun clubdan indiririm. (FNAF ve bazı oyunlar) ancak şunu düşündüm ben çok APK indiriyorum acaba cihaza zarar verir mi diye düşünüyorum. Sizce zarar verir mi?

Ciddi söylüyorum bu güne kadar Play Store de indirdiğim uygulamada bile virüs çıktı ( kaldırıldı sonra oradan) Android oyun club de çıkmadı. Oradan indirmişsen sıkıntı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı