Apotemi Ve Orijinal Hakkında

c4nzon

Decapat
Daha fazla  
Merhaba değerli forum. TYT ve AYT matematik için güzel net hedeflerim var. Özellikle AYT için. Tüm konularda eksikliğim yok fakat bazı konular zorluyor. Örneğin trigonometri, fonksiyon vb. Bu yüzden genel kitap değil de fasikül almaya karar verdim fakat kararsız kaldım. TYT de +20 - 25, AYT'de 15-20 net yapıyorum matematikten. Daha da geliştirmek için birkaç konunu üstüne gitmem gerekiyor. RM, Tonguç gibi kanallar iyi olsa da bana göre seviyeleri sınava göre düşük kalıyor. Kaliteli bir fasikülle öğrenip direkt konuyu bitirmek istiyorum. Bunun için biraz araştırdım ve Apotemi-Orijinal ikilisinde kaldım. Özellikle Apoteminin tek konu tek kitap halinde kitapları var. Fakat bazıları Apotemi çözmeden sınava girilmez bazıları da gereksiz zorluyor almamalısın diyor. Orijinal'de aynı şekil bir ikililik var. Siz bu kaynakları kullandınız mı? İşe yarıyor mu yoksa fazla mı kasmışlar?

AYT hakkında yorum yapmayacağım fakat TYT için orijinali kesinlikle öneririm. Gerçekten özgün tarzda ve yorum odaklı sorular bulunduruyor. Kanal olarak ise Eyüp B. Matematik daha yüksek seviyelere uygun. Kitlesi de 20-30 net civarı kişiler zaten. 11. sınıf Orijinal Matematik kitabından gayet memnunum. AYT olarak da aynı tarzdır yüksek ihtimalle. Bunun yanında Acil yerine 3D de tercih edebilirsin.

AYT hakkında yorum yapmayacağım fakat TYT için orijinali kesinlikle öneririm. Gerçekten özgün tarzda ve yorum odaklı sorular bulunduruyor. Kanal olarak ise Eyüp B. Matematik daha yüksek seviyelere uygun. Kitlesi de 20-30 net civarı kişiler zaten. 11. sınıf Orijinal Matematik kitabından gayet memnunum. AYT olarak da aynı tarzdır yüksek ihtimalle. Bunun yanında Acil yerine 3D de tercih edebilirsin.
3D 'nin TYT'si vardı hocam güzeldi fakat bu yıl bilgi sarmal aldım seviye olarak zaten ikiside yakın seviyeler, tekrar orta seviye çözmektense üst seviye daha iyi olur diye düşündüm

Apotemi fasiküllerini şiddetle öneririm. Üniversitede olmama rağmen matematik dersi için limit, türev ve trigonometri fasiküllerini kullanıyorum. Konuyu diğer kitapların aksine daha iyi anlıyorsun.

Geri
Yukarı