App Güncellemesi yapmak için kredi kartı istemesi

Gripex

Kilopat
Yer
Niffelheim
Daha fazla  
Arkadaşlar atıyorum WhatsApp güncellemek için kart bilgilerimi istiyor. Yazıyorum içinde 0 lira olan bir kart ödeme yöntemi reddedildi diyor. Ben anlamadım bu işi. Güncelleme yapmak için niye kart bilgisi istiyor ve sonra da reddediyor ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısı benim başıma da geldi. Şimdi sana nasıl çözeceğini anlatayım.

1. Yöntem
- İlk önce şunu söyleyeyim bu hatayı vermesinin sebebi geçmişte marketten yada Cloud dan bir şey almışsın ve onun parasını ödememişsin. Aslında ödemişsin belki ama Apple bunu 1 hafta sonra hesabından çekiyor yani 1 hafta içinde aldıklarını biriktirip toplu çekim yapıyor.
- İlk önce ne aldığını hatırla.
- Sonra ona göre ne kadara almışsan kartına o kadar para yükle ve ödemeyi gerçekleştir.
- Daha sonra güncellemeyi yap.

2. Yöntem
- Telefonu sıfırla.

Benim de başıma geldi. Yanlışlıkla bir oyun içi satın alım yaptım, bunun için kart bilgilerimi girmiştim. Sonrasında kartın borç ödeme günü geldi, ödemeyi geciktirince kart kapandı. Sonra AppStore'daki bütün güncelleme imkanımı kaybettim. Geçerli bir ödeme yöntemiyle doğrulama yapmamı istiyordu. Kartın borcunu ödedim, doğrulamayı yaptım. Şu an sorunsuz bir şekilde güncelleme yapabiliyorum.

Satın alma kabiliyeti olan bir kart bilgisi girin. Sorun çözülecektir. İçinde hiç para olmadığı için kartınızı kabul etmiyor. Tuncay arkadaşımızın söylediği de çok mantıklı geldi, sorunun sebebi henüz Apple'ın kartından parayı çekmemiş olması olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı