Çözüldü %Appdata% Minecraft klasörü yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

muhammedst_35

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar Minecraft için map yükledim bu map klasörünü %appdata%daki Minecraft klasörüne atacağım ama bu klasör bende gözükmüyor sebebi nedir acaba? Bedrock kullanıyorum ve oyunum orijinal.

Çözüm
Bedrock sürümünde. Minecraft klasörü yok. Microsoft'un sitesinde Bedrock dosyalarının C:\Users\(your PC username)\AppData\Local\Packages\Microsoft.MinecraftUWP_8wekyb3d8bbwe\LocalState\games\com.mojang\ bölümünde olduğunu söylemişler.
Oyun içerisindeyken resource pack yüklemek için klasörünü aç deyin, oradan .minecraft dosyasına ulaşabilirsiniz. Çünkü resource pack dosyası .minecraft dosyasının içinde olur.

1691933213525.png

Bedrock sürümünde. Minecraft klasörü yok. Microsoft'un sitesinde Bedrock dosyalarının C:\Users\(your PC username)\AppData\Local\Packages\Microsoft.MinecraftUWP_8wekyb3d8bbwe\LocalState\games\com.mojang\ bölümünde olduğunu söylemişler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Son düzenleyen: Moderatör:
Şu videodaki işlemi uygulayacaktım
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bu Java sürümü için olan bir video.

Minecraft'ı açın ve ardından Görev Yöneticisi'ni açın. Minecraft'ın çalıştığı kısmın üstüne sağ tıklayıp Dosya Konumunu Aç seçemeğine tıklayın. O klasörde bulabilirsiniz harita yüklyeceğiniz dizini.

Biraz daha detaylı anlatma şansınız var mı hocam?
Şöyle yapın, oyuna girdiğiniz zaman ayarlardan Resource Packs (eski adıyla Texture Packs) bölümüne girin, ardından resource packs yüklemek için klasörü aç kısmı olması gerek sağ veya sol altta ona tıklayın size kaynak klasörünü açar, diğer mesajdaki resimde de gösterdiğim üzere .minecraft (sizde belki farklı bir isimdedir) yazısına tıklarsanız ana klasöre ulaşırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı