%Appdata% silindikten sonra bilgisayar düzgün çalışmıyor

ardamatt

Kilopat
Gençler selam "çalıştır" kısmında eskiden arattıklarımız olur ya, o kısımda gereksiz dosyaları sildiğim kısayollar olurdu. Bunu pedere de öğretmiştim. Geçenlerde onları yaparken local klasörünü de silip geri dönüşümden temizlemiş, son birkaç gündür bilgisayarın garip çalışmasından fark ettim bunu. Bazen YouTube yeşil çizgilerle açılıyor, oyunlarda save diye bir şey kalmamış zaten ve bilmediğim neler var bilmiyorum. Şimdi ne yapmalıyım format şart mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gençler selam "çalıştır" kısmında eskiden arattıklarımız olur ya, o kısımda gereksiz dosyaları sildiğim kısayollar olurdu. Bunu pedere de öğretmiştim. Geçenlerde onları yaparken local klasörünü de silip geri dönüşümden temizlemiş, son birkaç gündür bilgisayarın garip çalışmasından fark ettim bunu. Bazen YouTube yeşil çizgilerle açılıyor, oyunlarda save diye bir şey kalmamış zaten ve bilmediğim neler var bilmiyorum. Şimdi ne yapmalıyım format şart mı?

Formata gerek yok, yeni kullanıcı açmanız yeterli.

En mantıklısı bu, yeni kullanıcı açmak.

Son düzenleyen: Moderatör:

Local dediğiniz şey bilgisayarın, disk içerisinde her bir kullanıcı için açtığı klasördür. Bu silindi diye format atmak gereksiz bir hareket olacaktır.

Formata gerek yok, yeni kullanıcı açmanız yeterli.

Doğru söylüyor. CMD ile bile yeni kullanıcı oluşturabilirsiniz, Denetim Masası'ndan da.

Yeni bir kullanıcı oluşturunca kurulu olan şeylerde sorun çıkar mı? Sanırım zaten oyunların Save'i vs tekrardan gelmez ama sistem dosyaları kurtulur en azından, değil mi?

Hocam keşke %temp%'yi öğretseydiniz. Eğer SSD'de değilse dosyaları kurtarma şansınız var, belki SSD ile de olabilir. Kurtarma yazılımlarını kullanın.

Geri
Yukarı