Apple Batabilir mi?

Apple Batar mı?

• Batar

• Batmaz

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

FurkanAltun

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Son zamanlarda Apple şirketinin değerinde ciddi bir gerileme oldu. Apple CEO'su Tim Cook da iPhone satamıyoruz tarzında açıklamalar yaptı. Bu nedeni ise Çin ve Amerika arasında yaşanan olaylarla veriyorlar. İnternette ise Apple şirketinin son 3-4 ayda 452 milyar Dolar kaybettiğini yazıyorlar. 1 milyar 158 milyon Dolar değerindeki Apple 700 milyon seviyesine geriledi tarzında.

1. Sizce bunun sebebi Apple'nin ne yapması olabilir? Bana kalırsa kesinlikle fiyatları. Şu an ülkede alınmayacak şeyler arasında. (Türkiye için)
  2. iPhone X ile zaten Apple büyük bir değer kaybetmişti diye hatırlıyorum. Şimdi daha da kötüye gidiyorlar. iPhone XR, iPhone XS/ XS Max gibi telefonları çıkarmak sizce ne kadar mantıklıydı?
  3. Apple yeni bir iPhone çıkarırsa durumlar daha kötüye gider mi?
  4. iPhone X ilk çıktığında 2019 başlarında veya 2018 sonlarında yenilecek tarzında söylemler vardı. Bu iPhone XR mı oluyor yoksa iPhone X 2019 tarzı bir şey mi çıkacak?
  5. Apple, Çin ve Amerika arasında ki durumlar yüzünden mi bu halde?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ömrüm boyunca Apple'ı sevemedim, gerek fiyat politikası gerek herşeyi ilk kendi gibi yapmış gibi göstermesi (Sunduğu bazı şeyleri Samsung 10, Sony 6 - 7 yıl önce yapmıştı). Fanları çok olan bir firma batmak yerine daha orta seviyelere gerileyebilir. Apple'yi kurtaran tek şey işletim sistemi IOS - MacOS olmasa o firma zaten muhtemeden olmazdı, tek kurtarır yanı şuan sistem.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu iki video çok hoşuma gidiyor bu yüzden :)

Kimler kimler battı bu sektörde. Her an her şey olabilir. Tabi bu 1-2 yıl da olacak gibi gözükmüyor. Kalkar bir firma biz x işletim sistemi yaptık, telefon da şunu şunu yapabileceksiniz diye bir telefon çıkarır, bir bakmışız kimse iPhone kullanmaz olmuş.

Ne kadar Steve Jobs kadar olamasa da Tim Cook'ta bu işin altından kalkabilir, çünkü Apple aynısını Tim Cook'la iPhone 5C'de de yaşamıştı.

Batmaz. Apple severlere laf yapanların "...onlar Apple bu moruq dedikçe..." gibi saçma sapan, çocukça tabirler kullanması da onları Apple fanboylarından farklı bir kefeye koymuyor bu arada. Bu tarz laflar benim aklıma direk kedi ulaşamadığı ciğere murdar der lafını getiriyor.

Çok zor böyle bir şeyin olması. Çok marka takıntıları var. Kendi ülkemizden örnek vermek gerekirse asgari ücretle çalışan insan bile o cihazı almak için borçlanıyor. Ne borçlanıyorsun kardeşim? Sırf elma için mi yoksa performans mı desen elma der geçer. Evet iPhone 6 kullanıyorum ama ben elması için değil, düzgün çalıştığı için kullanıyorum. Ve bence Steve Jobs varken daha iyi işler çıkıyordu. Şu iPhone 8'den itibaren çok sevemedim cihazları. Hele o iPhone 7'de o kamerayı gözümüze gözümüze sokmaları... Eski görünüşü daha iyi duruyordu bence. Adamlar sırf 1-2 şey değiştiriyor ekliyor ilk onlar yaptı sanki. Ama şöyle bir şey var garanti politikalarını seviyorum.

Geri
Yukarı