Apple davayı kazandı ve Fortnite App Store’a gelmeyecek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Apple yine çirkefliğini konuşturuyor. Epic Games ile olan davasında Apple, mahkeme kararıyla haklı bulundu ve App Store’a Fortnite geri dönmeyecek.
Şahsi yorumum şöyle, evet oyun oynayanlar için Epic Games haklı olsa da Apple ile anlaşmanda yazan kuralların dışına çıkıyorsan tabii ki Apple haklı olacak.

Epic Games açıkçası bu durumda şöyle bir izlenim veriyor, durup dururken ona buna sataşayım da oyuncu çevresinin desteğini alayım gibi . İki firma da beni çok sinir ediyor o yüzden ikisinin de yanında değilim.

Burdaki konuda görüşümü yeterince belirtmiştim. Benim için şaşırtıcı olmayan bir sonuç.

Burdaki konuda görüşümü yeterince belirtmiştim. Benim için şaşırtıcı olmayan bir sonuç.

Ben de benzerlerini söylemiştim. Hayır neyin gazına gelip dava açtılarsa. Hakim zaten masaya vurmuş;

Hâkim Yvonne Gonzales Rogers, Epic Games avukatına "Video oyun endüstrisine bakarsak %30, endüstri standardı olarak gözüküyor. Steam %30 uyguluyor; GOG, Microsoft %30 uyguluyor. Konsollarda, PlayStation, Xbox, Nintendo, GameStop, Amazon, Best Buy %30 uyguluyor. Sizin müvekkiliniz uygulamıyor. Rekabet eksikliği nerede?" sorusunu yöneltti.

Bunlar gaza gelip Google'a da dava açmışlardı ona ne oldu?
Apple, Google falan birleşip Fortnite’ı yok etsin. Epic akıllansın.
Epic Games açıkçası bu durumda şöyle bir izlenim veriyor, durup dururken ona buna sataşayım da oyuncu çevresinin desteğini alayım gibi . İki firma da beni çok sinir ediyor o yüzden ikisinin de yanında değilim.
Aynen de öyle. Bazıları gelip Epic’i deli gibi savunuyor. Biz de oyun oynuyorduk da ne alaka? Epic tamamen zaaf ile destekçi sağlıyor.

Neden App Store'dan kaldırdılar Fortnite'ı?

Apple benim mekanında benim koyduğum kurallara uymak zorundasın diyor Epic'te bunu umursamadığı için kovuldu yani patron çalışan muhabetti gibi.

Baştan itibaren farklı bir anlaşma için masaya oturmaları gerekiyordu. Veya hiçbir zaman Apple aracılı ödeme almamalıydılar. Kendi sitelerinden ödeme alıp öyle oyuna girmeleri gerekseydi mesela. Biraz pratiklikten uzak olurdu ama kendi istedikleri olurdu.

Böyle yaptıkları zaman %100 Apple haklı oluyor. %30 beğenilmeyebilir. Play Store da aynı oranı uyguluyor. Önce uygulamayı yayınlayıp sonra böyle ilginç işlere kalkışınca manasız oluyor.

Muhabbet kimin haklı olup olmadığından Fortnite çöp mü değil mi noktasına nasıl geldi hayret, her geçen gün şu forumu daha da çok seviyorum 🤣

Fanboyluk yapmaya gerek yok bilgisayar ve konsolu anlarım fakat mobilde Fortnite oynamayın depolama alanınıza yazık.

Fanboyluk yapmıyorum. Oyunu seveni var sevmeyeni var ki tüm oyunlar var fakat sevmiyorsun diye oyun çöp olmuyor. Telefonda haklısın çok yer kaplıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı