Apple fanboyluğu

O eskidendi Android'in ne fiyat performans olayı kaldı amiral gemisi cihazları Xiaomi iPhone fiyatına satıyor millete 😃 neye göre kime göre kazık? Devletin aldığı vergi cihazin Türkiye'ye girdiği fiyattan fazla giriş seviyesi Android cihazların kaderi belli ne kadar zorlarsan zorla 2-3 yıl sonra kasıp donmaya başlıyor basit şeyler de bile kasıyor cihaz. 8-9 bin lira olmuş a serisi Samsung'lar iyi ki SE 2020'yi 5000 liraya almışım. Yoksa a serilerine kaldıydık.
Samsunglardan o kadar vergi alınmıyor. Malum kişiler bizim insanımızın gösteriş meraklılığını bildiği için dünyada en pahalı iPhone satan ülke Türkiye oldu :)

iPhone 7 kasalı ahiret teknolojili SE 2020 ile sana mutluluklar :) Biri yanına S21 ile gelip her konuda seni darmaduman ederse, havasını atıp giderse üzülme tamam mı 🤣

Android & Iphone savaşı olarak bakmıyorum olaya, vereceğim paraya bakıyorum.

6.000 liraya kadar bütçem var ise Android bakarım, üzerine çıkarsam Iphone bakarım. Şu an elimde Iphone 6 var ve neredeyse 10 yıl olacak, geçen sene güncelleme almamaya başladı 1-2 uygulama. Onun dışında hala tıkır tıkır çalışıyor, hiçbir takılma, kasma sorunu yaşamıyorum. Eşimde Samsung Galaxy Note 4 vardı, 3 yıldır sorunlarla idare etti, en son geçtiğimiz hafta Iphone 11 aldık ona da.

Bu biraz da telefon kullanımı ile alakalı durum arkadaşlar. Benim gibi birine 3000 liralık güncel telefonu versen 5 sene idare eder. Ama aktif olarak kullanan, oyun oynayan, elinden düşürmeyen birine değil 3000, 10.000 liralık telefon zor dayanır.

Gelin bu fanboyluk tartışması sevdanızdan vazgeçin. Siz bildiğiniz yoldan şaşmayın, tavsiyenizi sebepleriyle beraber verin. Gerisini alıcı düşünsün. 🙂

Samsung'lardan o kadar vergi alınmıyor. Malum kişiler bizim insanımızın gösteriş meraklılığını bildiği için dünyada en pahalı iPhone satan ülke Türkiye oldu :)

iPhone 7 kasalı ahiret teknolojili SE 2020 ile sana mutluluklar :) biri yanına S21 ile gelip her konuda seni darmaduman ederse, havasını atıp giderse üzülme tamam mı 🤣

Ben gayet mutluyum S21 alıp sorunları ile uğraşmaktan çok daha iyi satmak istediğin zaman da J7 parasına satarsın 😀 Exynos'lu Samsung kim A13'ün yanında.

Şarja takmayı unutma biter filen S21'in yanında şimdi rezil olursun millette 😁

Kasa kasa kullanmaktansa attığım story Instagram da patates gibi çıkmaz en azından IPhone'a alışan Android almaz zaten 😆 hiç kullanmadığına eminim çöp gibi Instagram'a story atacağıma prizle gezerim daha iyi. Daha da uzatmaya gerek yok ister kullan ister kullanma Xiaomi kullandığına eminim.
Olay boyu değil işlevi.

İkisini de kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim: İkisinin de farklı avantajları ve devantajları var. Mesela Android'in avantajı cidden çok özgür. Dezavantajı ise eski sürümlere göre inanılmaz stabil olsa da hala iOS kadar stabil değil. Ayrıca güvenlikte de IOS'dan biraz geride. iOS'un avantajı ise Android'e göre daha stabil ve güvenli. Dezavantajı ise özelleştirilebilirlik çok az.
Bana sorarsanız paranız varsa iphone 12 üstünü alabilirsiniz. Ama sırf Apple old. İçin HD+ ekranlı iPhone 11 almak deliliktir. Aynı şey eski IPhone'ler içinde geçerli.

Kasa kasa kullanmaktansa attığım story Instagram da patates gibi çıkmaz en azından IPhone'a alışan Android almaz zaten 😆 hiç kullanmadığına eminim çöp gibi Instagram'a story atacağıma prizle gezerim daha iyi. Daha da uzatmaya gerek yok ister kullan ister kullanma Xiaomi kullandığına eminim.
Olay boyu değil işlevi.
S3 miniden kazık kadar fiyatlı telefona geçtikten sonra benim kendi malımı övme hâlleri.
A10 kullanıyorum 😉

Redmi 9T kullanıyorum önceden J7 Prime kullanıyordum oyunlarda fark olsa da ne hikmetse hala arayüzde kasma donma oluyor hatta J7 Prime'de olmayan bazı gecikmeler bu telefonda var. Halamın telefonu iPhone 6 yağ gibi akıyor. Tabii orta segment bir telefon olan Redmi 9T ile S22 ultrayı karşılaştırmak biraz mantıksız. Babamda Redmi Note9 var onunda arayüzünde kasma oluyor Samsung'da böyle bir şey hiç yaşamamıştım, hatta annemin eski J2 Prime telefonu bile arayüzde daha akıcı. Sorun Redmi'de mi acaba?

Redmi 9T kullanıyorum önceden J7 Prime kullanıyordum oyunlarda fark olsa da ne hikmetse hala arayüzde kasma donma oluyor hatta J7 Prime'de olmayan bazı gecikmeler bu telefonda var. Halamın telefonu iPhone 6 yağ gibi akıyor. Tabii orta segment bir telefon olan Redmi 9T ile S22 ultrayı karşılaştırmak biraz mantıksız. Babamda Redmi Note9 var onunda arayüzünde kasma oluyor Samsung'da böyle bir şey hiç yaşamamıştım, hatta annemin eski J2 Prime telefonu bile arayüzde daha akıcı. Sorun Redmi'de mi acaba?
Hocam Redmi'lerde ki arayüz olan MiUI sıkıntılı.O yüzden kasıyordur.

Geri
Yukarı