Apple fanboyluğu

Apple fiyat performans açısından iyi bir firma değil. Bu konu benim için tartışmaya açık bile değil. Bütçe sınırı olduğu sürece Android önermeye devam edeceğim.

Apple kullanmanın asıl olayı güvenlik ve bazı uygulamalardan ibarettir. Hala güvenlik konusunda Apple önde gidiyor. Stabillik açısındanda aynı şekilde Android telefonlardan iyi iş çıkarıyor.

Ancak konu fiyat/performans olduğunda aynı fiyat segmentinde ki bir Android telefon, IPhone'a kıyasla ciddi şekilde önde bir performans ve kamera farkı yaratıyor. Markanın fiyat politikası ve kapalı ekosistem ürün sistemi Android telefonlarla fiyat yarışında Apple'ı çok geride tutuyor.

Bu bahsettiğim konular kaynaklı, bahsettiğin IQ yoksunu, düşünemeyen insanlarla tartışmaya girme. Steam vs Epic, iOS vs Android, Mac vs Windows, PS vs Xbox bu tip tartışmalar fanboylarla yapılamaz. Her ürünün artı ve eksi yönleri vardır ancak fanboylar sadece eksi ve sadece artıları görür.

Umarım düşüncelerimi anlatabilmişimdir. Yeni uyandım ama düşüncelerimi paylaşmak istedim.

İşde uzun zamandır birinin yazmasını beklediğim yazı. Elinize sağlık hocam.

Bu tür tipler genelde ikinci el çöp iOS cihazı alıp sırf masaya koyduğunda Apple logosu olsun diye alıyor. Fazla kafa yormayın hocam bu marka fanboyluğu sadece Türkiye'de vardır. Aşağılamak için söylemiyorum ama gerçekten beyin olarak gelişmemiş bir Afrika ülkesiyiz insanımız hem çok cahil daha da kötüsü her şeyini bildiğini zannediyor. O yüzdendir ki yıllardır bir arpa boyu ilerleyemiyoruz bu telefon konusunda değil her konuda böyleyiz. Umudum yok ama yeni gelen nesil böyle olmaz umarım.

Hayatın boyunca Android kullandığın için iPhone özelliklerinden pek anlamazsın sen. Devam et.

Apple size var olmayan bir ürün satmıyor. Hepsi geçmişte var olmuş veya denenmiş şeyleri daha iyi pazarlıyor.

Bunun büyüsüne kapılanlar fanboy oluyor. Zeka pratik bir kavramdır. Bunu pratikleştirmek yerine saçmalamaya yöneltmenin anlamı yok.

Maalesef her taraf fanboy kaynıyor, ama rakip firmalardan da Apple'ın kalitesinde olan bir firma yok maalesef. Bende iPhone kullanıyorum ve iPhone'dan vazgeçmem biraz zor diyebilirim. Android tarafının da kendisini epey bir geliştirmesi gerekiyor Apple gibi olabilmesi için.

Açıkçası Apple'ın da tahtında tek oturması beni rahatsız ediyor.
Samsung, Asus, OnePlus, Redmagic, Google Pixel ve diğer markalar buna güldü. Apple güzel marka fakat f/p olarak android önde.

Masaya koyduğunda Apple logosu gözükmesi lazım dostum, yoksa ciddiye alınmıyor arkadaş :D

Geri
Yukarı