Çözüldü Apple garanti kapsamında batarya değiştirir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Krmdmrz

Hectopat
Arkadaşlar, elimde 2020 Ocak ayında aldığım iPhone XR mevcut. Pil sağlığım %88'e düşmüş. Bir arkadaşım Apple garantisi olduğu için değiştiriyor dedi fakat emin olamadım. Daha önce böyle bir şey yaptıran veya bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Çözüm
Değiştirebilir de değiştirmeyebilir de. Şartları var. 500 şarj döngüsünde %80 altına düşerse değiştirilir ücretsiz olarak. Ancak sende %80 altına düşmediği için değiştirilmez. Yani yine de şansını dene istersen.
Bende bir kere ekran gitmişti servise vermiştim sağ olsun pilide değiştirmişler %100'dü(önceden %52)
Arkadaşlar, elimde 2020 Ocak ayında aldığım iPhone XR mevcut. Pil sağlığım %88'e düşmüş. Bir arkadaşım Apple garantisi olduğu için değiştiriyor dedi fakat emin olamadım. Daha önce böyle bir şey yaptıran veya bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Yani değiştirir

Değiştirebilir de değiştirmeyebilir de. Şartları var. 500 şarj döngüsünde %80 altına düşerse değiştirilir ücretsiz olarak. Ancak sende %80 altına düşmediği için değiştirilmez. Yani yine de şansını dene istersen.

Çözüm
Değiştirmez. Apple, sağlığı %80'in altına düşen piller için değişim yapar. Eğer garantiniz bitmeden piliniz %80 sağlığın altına düşüp 500 şarj döngüsünü doldurmazsa o zaman ücretsiz pili değiştirirler. Fakat kendiniz ücretini öderseniz değiştirirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı