Vanguard, sistemdeki diğer diski de okuyabilir mi?

Uton

Megapat
Makaleler
3
Hocam, sizce dual boot yaptıktan sonra diğer diske erişimi olabilir mi yoksa sadece kurulu olan diske mi erişim sağlayabiliyor? Boşuna almış olmayalım bari diski.

Son düzenleyen: Moderatör:
@bitwise hocamın da bu konuda fikrini almak isterim eğer müsait ise.

Merhaba, Vanguard nedir bilmiyordum az once arastirdim kernel-level anti-cheat programiymis.

Bu durumda evet, diger diski de okuyabilir.

Bitlocker ile encrypt etsen de OS boot edilirken decrypt ediliyor Windows'un bulundugu bolum, yani bu tek basina guvence saglamaz. Windows'un erisebildigi her seye o da erisir rootkit oldugu icin.

Muhtemelen rootkit oldugu icin surekli arkada calisiyor yani sen ilgili oyunlari oynamasan da calismaya devam ediyor, open-source degilse ne yaptigini kimse bilemez.

Diger disklerin farkli formatta olmasi (ext4 vs ) okumasini engellemez. Windows okuyamiyor cunku sallamiyor. Windows'a yazilan herhangi bir yazilim isterse okuyabilir bu formattaki diskleri.

Eger diger diski Bitlocker disinda farkli bir disk level encryption ile kilitlersen o durumda okuyamaz. Sahsen ben sistemime bu kadar yetkiye sahip bir anti-cheat kurmazdim; kurduysam da o sistemde oyun disinda bir sey yapmazdim.

Merhaba, Vanguard nedir bilmiyordum az once arastirdim kernel-level anti-cheat programiymis.

Bu durumda evet, diger diski de okuyabilir.

Bitlocker ile encrypt etsen de OS boot edilirken decrypt ediliyor Windows'un bulundugu bolum, yani bu tek basina guvence saglamaz. Windows'un erisebildigi her seye o da erisir rootkit oldugu icin.

Muhtemelen rootkit oldugu icin surekli arkada calisiyor yani sen ilgili oyunlari oynamasan da calismaya devam ediyor, open-source degilse ne yaptigini kimse bilemez.

Diger disklerin farkli formatta olmasi (ext4 vs ) okumasini engellemez. Windows okuyamiyor cunku sallamiyor. Windows'a yazilan herhangi bir yazilim isterse okuyabilir bu formattaki diskleri.

Eger diger diski Bitlocker disinda farkli bir disk level encryption ile kilitlersen o durumda okuyamaz. Sahsen ben sistemime bu kadar yetkiye sahip bir anti-cheat kurmazdim; kurduysam da o sistemde oyun disinda bir sey yapmazdim.
Diske boşa masraf yapmış olmuşuz yani, neyse sağlık olsun oynamayacağız demek ki. Vanguard'dan sonra tüm anti - cheat programlarına olan güvenim bayağı azaldı. Acaba CS’de kernel düzeyinde mi onu merak etmeye başladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sırf Vanguard denen çinlilerin dayatması olan sözde masum anti cheat uuygulamasını eleştirdim diye Reddit'te Subreddit'ten beni banladılar :D. O kadar rezil bunlar.

Riot'a ait herhangi bir şey oynamak yerine başka bir şeyle uğraşmak çok daha yararlı.

Vanguard çıktıktan sonra bir TFT oynuyordum artık onu da oynamıyorum. Sildim tüm parçalarını.

Yeni konular

Geri
Yukarı