Apple iPhone 14 Serisi Teknik Özellikleri Sızdırıldı

iPhone 13 ile 14'ün işlemcisi aynı olacak yani? İlk defa böyle bir şey yapıyorlar. Saçmalık bence.

Adamlar her sene işlemci tasarlayamazlar. M1 Ultra üzerinde epey sermaye ve zaman harcadılar zaten. A15 de günümüz standartlarına bakılırsa çok üst düzey bir işlemci. Doğru ve yerinde bir karar olmuş bana kalırsa.

Şu an piyasadaki en iyi pil deneyimini sunan 13 Pro Max 4352 mAh batarya ile geliyor ki fazla fazla yeterli.
Zamanla göreceğiz bakalım. Ben de kendi iPhone'umu ilk aldığım zaman mükemmeldi şarj performansı, ama zamanla vasat hale geldi. 13 Pro Max'te bundan birkaç ay sonra batarya performansında düşüş yaşanmaya başlar.

Zamanla göreceğiz bakalım. Ben de kendi iPhone'umu ilk aldığım zaman mükemmeldi şarj performansı, ama zamanla vasat hale geldi. 13 Pro Max'te bundan birkaç ay sonra batarya performansında düşüş yaşanmaya başlar.

Pilin yapısı gereği zaten performans düşmesi gayet normal. Bunu durdurmanın bir yolu yok. iPhone'da da pil sağlığını gösteriyor cihaz. Bende iPhone 11 mevcut, 2020 Kasım ayında aldım ve pil sağlığım yüzde 97. Cihazı aldığım ilk gün pil performansı nasılsa şimdi de aynı. 4 günde bir şarja takıyorum zaten cihazı.

Pilin yapısı gereği zaten performans düşmesi gayet normal. Bunu durdurmanın bir yolu yok. iPhone'da da pil sağlığını gösteriyor cihaz. Bende iPhone 11 mevcut, 2020 Kasım ayında aldım ve pil sağlığım yüzde 97. Cihazı aldığım ilk gün pil performansı nasılsa şimdi de aynı. 4 günde bir şarja takıyorum zaten cihazı.
Kaç senelik telefonlar var Samsung'un Huawei'nin, kaç gün gidiyor şarjı birde iPhone'da ne kadar gidiyor. Bir kaç ay sonra başlıyor batarya sağlığı düşmeye, 4*4'lük baksanız bile. Diğer markaların bataryalarını bilmiyorum am iPhone'dan her zaman olduğu gibi gene üstündürler diye tahmin ediyorum.

Kaç senelik telefonlar var Samsung'un Huawei'nin, kaç gün gidiyor şarjı birde iPhone'da ne kadar gidiyor. Bir kaç ay sonra başlıyor batarya sağlığı düşmeye, 4*4'lük baksanız bile. Diğer markaların bataryalarını bilmiyorum am iPhone'dan her zaman olduğu gibi gene üstündürler diye tahmin ediyorum.

Apple vs. diğer markalar savaşına girmeyeceğim ama Android markalarının da pilleri gayet düşüyor bir süre kullanımdan sonra. Pil teknolojik olarak eski bir ürün zaten. Yıllardır aynı teknoloji, tamam yazılım tarafında geliştirmeler var ama şu an temeli kokan bir teknoloji. Maksimum bir yere kadar engelleyebilirsin.

S7 ile günü çıkaramıyordum, hem de garanti süresi bitmeden. Şu an en düşük pil kapasitesine sahip SE'yi kullanıyorum ve günü çıkarabiliyorum, 1 yıl oldu. Muhtemelen 1-2 seneye yetmeyecek ama 2.5K mah üstü cihazlar bayağı yeterli gelecektir.
Bu arada iPhone 14 ve 14 Max denilmiş bu 13 mini ve 13 yerine mi olacak yoksa tek ellik telefon gelmeyecek mi?

S7 ile günü çıkaramıyordum, hem de garanti süresi bitmeden. Şu an en düşük pil kapasitesine sahip SE'yi kullanıyorum ve günü çıkarabiliyorum, 1 yıl oldu. Muhtemelen 1-2 seneye yetmeyecek ama 2.5k mAh üstü cihazlar bayağı yeterli gelecektir.
Ben de şunu anlamıyorum. Bir şanslı benim herhalde. Kime sorsam Samsung cihazlarda rezalet bataryaya sahip, bir gün zor dayanıyor falan diyor herkes ama bende öyle bir sorun yok. Çok garip 🤔
mAh değeri önemli değil. Süresi önemli. Mesela iPhone 12 mAh olarak iPhone 11'in gerisinde ama daha uzun pil ömrü sunuyor ayrıca iPhone 13 Pro Max 5000-6000mAh bataryalı Android telefonları tokatlıyor.
mAh değeri önemli, fakat tek faktör değil desek daha doğru olur.

Geri
Yukarı