Apple Macbook Pro Retina 13" veya MSI GS60 Ghost

Mechatronic

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar aranıza yeni katıldım.
Bir kaç konuda kararsız kaldım. Mekatronik bölümü öğrencisiyim ve 8 yıllık pc var ve artık beni at diyor. Hergün yanımda taşıyabileceğim hafif ve ince bir laptop a ihtiyacım var. Bütcem max 4000 TL. Aklımda 2 laptop var:
  • Apple Macbook pro retina 13" 256 gb ssd intel hd graphics iris i5 2.6 ghz işlemci li bir mac. Mac çok stabil elit bir makine track pad'e bayıldım. Ancak kullandığım cad/cam uygulamaları yok ama çözümü var windows kurunca gayet iyi çalışıyor ama içindeki ekran kartı beni çok düşündürüyor.
  • MSI gs60 ghost incelemesi yapılmıştı bu sitede özellikleri de gayet iyi içinde gtx860m var fakat bir mac gibi güzel gelmedi.
İkisi de aynı fiyat hangisini alsam çok kafam karışık. Yazıyı okuyanlar varsa teşekkür ederim konuda hata var ise daha yeniyim özür dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
GS60 Ghost ile hem her türlü oyunu oynayabilirsin hem de kullanacağın tüm uygulamaları sorunsuz çalıştırabilirsin. Oyun oynamak istiyorsan mac kesinlikle yeterli olmayacaktır.

Cevap yazdığınız için teşekkür ederim. çok oyun oynayan birisi değilim. Mac de aklıma takılan tek şey ekran kartı kullanacağım programlarda sorun yaşatarımı sorunu hd graphics iris ile gtx 860 m arasında dağlar var. Ama işte mac in kullanılışına aşık oludum ;)

İlk önce laptop alıcaksan Amazon veya Pcworld gibi sitelerden almanı tavsiye ederim. %20 den fazla indirimler var şu aralar. O iki pc de internet kullanımını ve program açısından hangilerini kullanıyorsun bilmiyorum fakat photoshop gibi programlarla çalışırsan seni fazlasıyla tatmin eder. Benim gibi üniveriste ye başlayacak biriysen kesinlikle macbook almanı öneririm. Bilgisayarın oyun oynatabilmesi seni oyuncu yapar. Sürekli oynarsın. Fakat MacBook alırsan daha kısıtlısın ve az oyun oynarsın. Hiç bir zaman oyun oynamayı bırakmam ama hayatının en önemli anlarında buna ara vermelisin. Kendi deneyimimden söylüyorum. Sınavlara çalışmayıp oyun oynuyorum.

Üniversite 1. Sınıftayım mekatronik öğrencisiyim. Yazılım ve solidworks gibi cad/cam programları kullanıyorum Macbook'un içindeki ekran kartı beni tedirgin ediyor.

Bazı ülkelerde Macbook Pro 13'' 850m ve 15'' 870m ile konfigüre edilebiliyor bir bak Apple TR dükkanında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki yurt dışından mac alırsam tr klavye koyarlarmı ?
Ben İngiltere'den aldığımda İngiltere(UK), Amerika(US) ve Almanya(DE) klavye seçenekler vardı. Pek koyacaklarını düşünmüyorum. Ama her hangi sitede TR klavyelisini bulabilirsin belki. Türkiye deki siteleri bilmiyorum ama belki Amazon gibi her hangi site vardır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı