Apple Music vs. Spotify vs. YouTube Music

Bir ara onun kaliteli olduğunu okuyup denemek istemiştim fakat arkadaşın dediği gibi Türkçe şarkı az olduğu için almamıştım. Çoğu türü dinlesem de ağırlıklı olarak Türkçe rap dinliyorum.
O zaman tidal kullanma. Popüler kültürün dinlediği tipler yok. İyi ki yok. Spotify premium dene.

Ücretsiz deneme sürümü verdiği için YouTube Music ücretsiz deneme sürümü yaptım değişen bir şey olmadı. Meğer ayarlardaki ekolayzır YouTube Music uygulamasına etki etmiyormuş, basslarda bu yüzden az gelmiş bana. Sanırım Apple Music ile devam edeceğim gibi.
Fiyat olarak Apple Music, YouTube Music'e göre daha uzun ama işin içine Papara girince durum değiştiği için bunlara bir şans vermek istemiştim. :)
Apple Music kullanıyorum. Ses kalitesi olarak Spotify ve Youtube Music karşısında bariz bir fark var. İkisi arasından Spotify tercihimdir.
Yeni şarkılar bulmamda Spotify benimde tercihim açıkçası. Apple Music'te o kadar çok bulamıyorum.

Ben Spotify öneririm. Avantajı bağımsız şarkıcıları ve haftalık keşif gibi yeni şarkılara ulaşabilirisiniz. İlk baştan Spotify uygulamasını bilgisayara indirin biraz free versiyonu deneyin derim. Eğer telefonda dinleyecekseniz ilk ay ücretsiz olabilir. Apple music de gayet başarılı düşüncem ikisinin arasında pek bir fark yok. Youtube muzik önermem :)

O zaman tidal kullanma. Popüler kültürün dinlediği tipler yok. İyi ki yok. Spotify premium dene.
O tiplerden bende yakınıyorum endişelenme. :) Özellikle son zamanlarda çıkan garip Türkçe rap şarkılar en çok dinlenenleri işgal ediyor. Aralarından hala kendini bozmayanları bulmaya çalışıyorum olduğunca.
Ben Spotify öneririm. Avantajı bağımsız şarkıcıları ve haftalık keşif gibi yeni şarkılara ulaşabilirisiniz. İlk baştan Spotify uygulamasını bilgisayara indirin biraz free versiyonu deneyin derim. Eğer telefonda dinleyecekseniz ilk ay ücretsiz olabilir. Apple music de gayet başarılı düşüncem ikisinin arasında pek bir fark yok. Youtube muzik önermem :)
YouTube Music ücretsiz denedim şu an, telefonun ekolayzır ayarı ona etki etmediği için onu bende eledim. :)

Merhaba, uzun süredir Apple Music kullanıyorum. Birkaç ay sonra biteceği için Spotify ve YouTube Music denemek istedim fakat Apple Music'e göre ses kalitesi olarak altta kaldığını gördüm. Bu yüzden bu uygulamaları Premium olarak kullanan kişilerin fikrini almak istiyorum, özellikle Apple Music ile karşılaştırabilecek kişiler olursa daha bir memnun olurum.
Spotify'de ücretsiz diye midir bilmem ama müzik sesi metalik gibi geliyor. Sanki arka planda teknolojik bir alet işlem yapıyor ve onun işlem seslerini duyuyorum.
YouTube Music ise telefonun ekolayzır ayarında hip-hop seçili olmasına rağmen bass konusunda çok yetersiz kalıyor.
Daha önce de Apple Music bittiği zaman bir süre Spotify kullanmayı denemiştim ama olmamıştı yani sesinden memnun kalamayıp yine Apple Music'e geri dönüş yapmıştım. Acaba bunun altında Apple Music kullanmak zorunda bırakılmamız gibi bir durum mu var acaba diye düşünmeden edemiyorum. Bilgisayarda bu ses farkı pek fark edilmezken telefonda bariz fark ediliyor.

Apple Music ses kalitesi çok farklımı ilk defa duydum.

Telefon da çok etkiliyor hocam. Kulaklık girişinin kalitesi inan çok etkiliyor.
Telefon olarak iPhone 6 var elimde. Orijinal kulaklığıyla da başka kablolu kulaklıkla da farkı hissediyordum. Ne hikmetse orijinal kulaklık ile daha çok hissediyordum bu farkı. Şu an ise kablosuz kullanıyorum JBL E50 modeli.
İçeriği bana pek uymasa bile sırf merakımdan @Monolova 'nın önerdiği Tidal'in de ücretsiz sürümünü edindim. :)
@Monolova Tidal'e Türkçe rapin birkaç ismi gelmiş sanırım. Diğer isimleri de kontrol edeceğim dinlediklerimin bir çoğu varsa buradayım artık. Telefonun ekolayzır ayarı buna yine etki etmiyor ama etmemesine rağmen kulağımı yoran bir ses yok. Ses kalitesini normal yaparsam eğer o zaman yoruyor ki bu durumu aynen YouTube Music'te yaşadım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı