Apple orijinal şeffaf kılıf iyi korur mu?

Yıllarca 10 liralık şeffaf kılıf kullandım ve hiç hoş bir deneyim değildi. Kamera açıkta, düşse korumaz... Gidip 20 liraya kalın ve sağlam kamera korumalı kılıf aldım çok memnunum. Birine atsam adamın kafası yarılır o kadar sağlam.

Şeffaf kılıf pişmanlıktır. Bu şeffaf kılıfa 1700 lira verene de diyecek sözüm yok.

Yıllarca 10 liralık şeffaf kılıf kullandım ve hiç hoş bir deneyim değildi. Kamera açıkta, düşse korumaz... Gidip 20 liraya kalın ve sağlam kamera korumalı kılıf aldım çok memnunum. Birine atsam adamın kafası yarılır o kadar sağlam.

Şeffaf kılıf pişmanlıktır. Bu şeffaf kılıfa 1700 lira verene de diyecek sözüm yok.
YoungKit ve Benks marka kılıflar kullanıyorum. Bu aralar biraz telefonun rengini görmek istiyorum. Defalarca düşürdüm bahsettiğim markalar ile nokta çizik yok.

Son düzenleme:
Tabii ki koruma olarak sorun yaratır, o kılıflar minor çizikleri engellemek için var gerçek bir koruma için değil.

Defalarca düşürdüm bahsettiğim markalar ile nokta çizik yok.

Ben kılıf bile kullanmam ve kaç kere düşürdüm telefonlarımı bırak hasarı çizik bile yok. Şans faktörünü kenara bırakırsak Apple orijinal kılıfı ciddi hasar risklerine karşı iyi bir seçenek değil.

Telefona bu kadar para verip dandik bir çin malı kılıf alıp takacak biri değilim. YoungKit ve Benks marka kılıflar kullanıyorum. Bu aralar biraz telefonun rengini görmek istiyorum. Defalarca düşürdüm bahsettiğim markalar ile nokta çizik yok.

Attığın en adi kılıf zaten. 14 Pro Max gibi bir cihaza onu takmak hakaret.
Ben seni anlamadım gerçekten. Kılıfı savunmak için konu açtıysan al geç. Mesaj atan kimseyi dinlemeyeceksen 100 liralık kılıfla aynı şeyi yapan 1700 liralık kılıfı konuşmanın anlamı yok.

Kalite olarak çok fark var. Ayrıca Apple garanti süreci çok yardımcı oluyor. Bir problemde yenisini direkt veriyorlar. Kalite farkını anlamak için MagSafe logolarına bakarak bile ne kadar fark oldugunu görürsün. Ayrıca attığın kılıflar 3 hafta da kap kara oluyor.

Ben Apple orijinal kılıfın koruması ile girdim konuya. Telefonu en çok hangi kılıf korur demedim. Yazdığım şeyi tekrar okuyun alt tarafı açık bu kılıfın bir problem yaratır mı diye soruyorum.

Altı açık olması bir şey fark ettirmiyor çünkü kılıf zaten bir tık kalın olduğundan yere düşünce kılıfa geliyor alt tarafa bir şey olmuyor sadece belki çizilebilir.

Attığın en adi kılıf zaten. 14 Pro Max gibi bir cihaza onu takmak hakaret.
Hocam apple bunu hangi malzemeyle yapıyorda o kadar kaliteli oluyor ? Normal yumuşak silikon değil mi? En fazla ne olabilir bu malzeme?
Apple çalışanları karanlık bir ayinle satıştan önce kılıfı mı kutsuyor?
Alın hocam 1749 liralık kılıfı. Keyfinize bakın. Buradaki kimseyi de dinlemeyin.
Hatta bir hocaya gidip 50.000 liraya falan muska da yazdırın telefon için.

Ben seni anlamadım gerçekten. Kılıfı savunmak için konu açtıysan al geç. Mesaj atan kimseyi dinlemeyeceksen 100 liralık kılıfla aynı şeyi yapan 1700 liralık kılıfı konuşmanın anlamı yok.

Benim anlamadığım kıytırık bir kılıf için Apple teknik servis hizmeti nasıl övülebilir, yani Zorlu Center mağazasına elinde silikon sallayarak "destek istiyorum sizden" diye girmek nereden baksan ayıptır.

Bas parayı al yenisini o ne öyle fakir gibi.

Altı açık olması bir şey fark ettirmiyor çünkü kılıf zaten bir tık kalın olduğundan yere düşünce kılıfa geliyor alt tarafa bir şey olmuyor sadece belki çizilebilir.
Bu senaryoda düşen zemin, elmas kesim motor bloğu silindir yüzeyi sanırım. Bu kılıf ekranı bence mümkün değil korumaz, genel olarak zeminlerde girinti çıkıntılar var. Çıkıntıya denk geldiğinde basınç tek yüzeyden absorbe edildiğinden direkt çatlama olacak. Düşük yüzey alanı = Artan basınç = Düşen mukavemet.

Yeni konular

Geri
Yukarı