Apple Pil Değişim Fiyatları Gerçek Mi?

Garanti kapsamın olanlar için 0 TL yani ücretsiz. O anlamda ucuz demiş olabilir. Garanti kapsamı dışındaki iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, diğer tüm uygun modeller için batarya 319 TL karşılığında değiştirilir.

Garanti kapsamından kasıt ürünün bataryasının problemli olması de mi? Ben niyeyse ilk okuduğumda garantisi devam eden telefona ücretsiz batarya değişimi sandım. Niye böyle sandım bilmiyorum dalgındım heralde. Ama yinede eskiden daha pahalıydı sanki, İphone 5S 319 liraydı onu hatırlıyorum ama diğer modelleride 319 lira yapmışlar. Eskiden daha pahalı değilmiydi?

1 Ocağa kadar apple bu yavaşlatma mevzularına karşı pil fiyatlarında indirime gitmişti 100 küsür liraydı. 1 Ocakdan sonra tüm cihazlar için 319 oldu.

1 Ocak 2019 İtibari ile apple'ın sunduğu indirimler bitti.

Apple orjinal bataryalarının apple a maliyeti modele göre değişsede 20 dolar civarında. Apple bataryaları servis ürünleri kapsamında maliyetine değil üstüne kâr koyarak satmaktadır. Buda bence çok alçakça bir yöntem.

Örnek olarak 3750 MH kapa siteye sahip aynı kalitede huawei orjinal bataryası için servis fiyatı 99 TL iken , apple bunun neredeyse yarı kapasitesindeki bataryalara 3 katı fiyat istemektedir.

Buda aradaki 3 katı farkın 2 katı apple a kâr olarak gitmektedir yani servisten güzel kaymak çıkartıyorlar.

Apple bu sayede Apple oldu :)
1 Ocak 2019 İtibari ile apple'ın sunduğu indirimler bitti.

Apple orjinal bataryalarının apple a maliyeti modele göre değişsede 20 dolar civarında. Apple bataryaları servis ürünleri kapsamında maliyetine değil üstüne kâr koyarak satmaktadır. Buda bence çok alçakça bir yöntem.

Örnek olarak 3750 MH kapa siteye sahip aynı kalitede huawei orjinal bataryası için servis fiyatı 99 TL iken , apple bunun neredeyse yarı kapasitesindeki bataryalara 3 katı fiyat istemektedir.

Buda aradaki 3 katı farkın 2 katı apple a kâr olarak gitmektedir yani servisten güzel kaymak çıkartıyorlar.

Garanti kapsamı dediği durum, sizin telefonunuzu aldığınız ve kutusundan çıkarıp kullanmaya başladığınız günden başlayarak 2 yıl süre içinde bir sorun olursa götürüyorsunuz ve sorun tespit edilirse bataryayı ücretsiz bir şekilde değiştiriyorlar. Onun dışında bir değişim isterseniz ücretli bir şekilde değişim yapabiliyorsunuz. 2018 yılına özel bir indirim yapmışlardı bu indirim 2019 yılına girince sona erdi ve fiyatlar güncel, gerçek fiyatlardır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı