Apple Store'dan alınan M1 konfigüre MacBook Air Tecrübesi

watrik

Kilopat
Yer
Almanya
Daha fazla  
Herkese merhabalar, 20 Eylül 2021 tarihinde Apple Store internet sitesinden bir adet konfigüre M1 MacBook Air satın aldım. Tecrübelerimi ve sipariş sürecini sizinle paylaşmak istedim. Ben sipariş verdiğimde sipariş süreci ve kargo süreleriyle ilgili insanların tecrübelerine dair pek bir bilgi bulamamıştım, o yüzden belki bazı arkadaşları bilgilendirir diye bu konuyu açıyorum.

Apple MacBook Air - Uzay Grisi 512 GB SSD 16 GB RAM

Ürünü 20.09.2021 tarihinde satın aldım. Apple'ın vaat ettiği teslim tarihi 11-13 Ekim'di.

• Ürün tam iki gün sonra Çin'den kargoya verildi.
  • 4 gün sonra Kore'ye ulaştı.
  • 7 gün sonra Almanya'ya ulaştı.
  • Ve aynı günün sonunda İstanbul'a ulaştı.
  • Ürün İstanbul'a ulaştıktan sonra 3 gün boyunca gümrükte bekledi ve dördüncü gün tarafıma teslim edildi.
Eklemek istediğim birkaç şey var. Öncelikle UPS takip sistemi gerçekten çok hızlı ve iyi çalışmıyor. Takip detayı uzun süre güncellenmeyebiliyor ama birden güncelleniyor, o kısmı pek kafanıza takmayın. Gümrükte 1 ile 10 gün arası bekleyebileceği bilgisini Apple'dan almıştım, benimki 3 gün sürdü. Zaten gümrükten çıkar çıkmaz ertesi günü teslim edildi. (Ankara)

Özetle Apple konfigüre ürünümü tam 11 günde bana ulaştırdı. İnternette genellikle bu sürenin 1 aya 2 aya kadar çıktığını söyleyen insanları görünce beklentim yoktu ama genel olarak siparişimden çok memnun kaldım diyebilirim her anlamda. Umarım bu konu alışveriş yapacak arkadaşlara yardımcı olur.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2021-10-02 10.30.26.png
    Ekran Resmi 2021-10-02 10.30.26.png
    408,6 KB · Görüntüleme: 128
  • Ekran Resmi 2021-10-02 10.30.10.png
    Ekran Resmi 2021-10-02 10.30.10.png
    263 KB · Görüntüleme: 126
Herkese merhabalar, 20 Eylül 2021 tarihinde Apple Store internet sitesinden bir adet konfigüre M1 MacBook Air satın aldım. Tecrübelerimi ve sipariş sürecini sizinle paylaşmak istedim. Ben sipariş verdiğimde sipariş süreci ve kargo süreleriyle ilgili insanların tecrübelerine dair pek bir bilgi bulamamıştım, o yüzden belki bazı arkadaşları bilgilendirir diye bu konuyu açıyorum.

Apple MacBook Air - Uzay Grisi 512 GB SSD 16 GB RAM

Ürünü 20.09.2021 tarihinde satın aldım. Apple'ın vadettiği teslim tarihi 11-13 Ekim'di.

• Ürün tam iki gün sonra Çin'den kargoya verildi.
  • 4 gün sonra Kore'ye ulaştı.
  • 7 gün sonra Almanya'ya ulaştı.
  • Ve aynı günün sonunda İstanbul'a ulaştı.
  • Ürün İstanbul'a ulaştıktan sonra 3 gün boyunca gümrükte bekledi ve dördüncü gün tarafıma teslim edildi.
Eklemek istediğim birkaç şey var. Öncelikle UPS takip sistemi gerçekten çok hızlı ve iyi çalışmıyor. Takip detayı uzun süre güncellenmeyebiliyor ama birden güncelleniyor, o kısmı pek kafanıza takmayın. Gümrükte 1 ile 10 gün arası bekleyebileceği bilgisini Apple'dan almıştım, benimki 3 gün sürdü. Zaten gümrükten çıkar çıkmaz ertesi günü teslim edildi. (Ankara)

Özetle Apple konfigüre ürünümü tam 11 günde bana ulaştırdı. İnternette genellikle bu sürenin 1 aya 2 aya kadar çıktığını söyleyen insanları görünce beklentim yoktu ama genel olarak siparişimden çok memnun kaldım diyebilirim her anlamda. Umarım bu konu alışveriş yapacak arkadaşlara yardımcı olur.

Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın.

3-4 hafta termin vermişler ama 10 günde gelmiş, bu bilgi iyi oldu. Ben de benzer şekilde 64 gb ramli bir konfigürasyon istiyorum ve 6-8 hafta termin veriyor sistem.

3-4 hafta termin vermişler ama 10 günde gelmiş, bu bilgi iyi oldu. Ben de benzer şekilde 64 gb ramli bir konfigürasyon istiyorum ve 6-8 hafta termin veriyor sistem.
Hocam büyük ihtimalle sizinki de daha erken gelir ama benimki stokları oturmuş bir cihazdı. O yüzden fazla erken gelir diye beklentiye girmeyin derim.

Kargoya çıktığı gün +9/10 gün olarak düşünüyorum. Aslında en yüksek baz konfigürasyonu 32 yerine 64 gb yapıp yollayacaklar, zor birşey de değil aslında.

Geri
Yukarı