Apple Türkiye fiyatlarına dev zam geldi!

Zam muhabbetinden dolayı 10 gün önce 13 pro max e geçtim. 25 yaşındayım bu zamana kadar sadece 1 telefonu 12 13 ay kadar kullandım. Çok sık telefon değiştirip farklı modeller kullanmayı seven birisiyim. Ama artık sanırım bu son oldu. 3 4 yıl kullanırım gibi geliyor.

F6888AA5-911B-438A-A1C4-FAF117EC66AB.jpeg

Zam tablosu bu şekilde. Sadece dolar kurunun artması değil TRT bandrol ücreti gibi vergilerinde arttırılması zam oranını yükseltmiş. Sadece bir cep telefonu olan iPhone 13’ün en baz modeli 22.499 TL olmuş. Özellikle de eğitim için kullanılan iPad 9.nesil tabletin fiyatı 7.199 TL’ye çıkmış. Ülkeler son teknolojinin herkese ulaşması konusunda ilerlerken bizim gerilememiz saçmalıktan başka bir şey değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aslında yapılan bu dev zam, dolar bazında hesaplandığında indirim imiş. Halimiz kötü. Halen ülkenin gencinin son teknolojiye ulaşamamasına ''herkesin alabileceği şeyler değil'' yorumu yapanlar var. Aynen, lüks şeyler zaten bunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı