Apple Ürünleri Yine Zamlandı! iPhone Fiyatları Arttı

Zamlara rağmen satışlar durmadı başlıklı haberler de görüyorum. Nasıl bu kadar paranız var anlamıyorum.
Belli bir kesimin alım gücünün olması, tüm halkın olduğu anlamına gelmiyor. Venezulla'da da zenginler var, krallar gibi yaşayanlar var. Bu durum o ülkenin ekonomisinin iyi olduğunu göstermiyor maalesef. Önemli olan orta kesim insanların alım gücü nasıl?

Bir tane cihaza 4-5 asgari ücretini veriyor orta kesim. Aslında o kadar paraları yok. Sadece ülkede geliri iyi olan insanların da olduğunu unutuyorsunuz.

Türkiye'de orta ve alt kesimin üst kesim ile yarışır biçimde olması çelişkili yorumlar çıkarabilir. Diğer taraftan da insan halktan bir tepki bekliyor ya. Bak durum vahim, 5 aylık asgari ücret bağlanmaz bir telefona veya bunun ederi bu değil gibi. Sıfır tepki çıldırtıyor insanı.

Zamlara rağmen satışlar durmadı başlıklı haberler de görüyorum. Nasıl bu kadar paranız var anlamıyorum.
Bir çok kişi şimdi alayım daha sonra alamam kafasında olduğu için alıyor. İhtiyacı olmasa bile bir yerlerden para bulup alıyor.

@Cann3 Bal gibi verilir bu arada. Apple ürünleri gerçekten güzel. Fiyatları dolar bazında biraz uçuk ama o kalite için göz ardı edilir. TL ile karşılaştırmak hata.
(Dolar bazında derken Türkiye'de değil. Amerika'da dolar bazında.)

Bu durum Apple'a özel değil, paramızdaki değer kaybının doğal sonucu. Perşembe günü acil alım yaptığım dizüstü bilgisayarı halen 17 stok varken satıştan kaldırmış Amazon bugün. Açıkçası bunu yapmak zorundalar. Listeye eklediğim gün bilgisayarın fiyatı 600 dolar ediyordu, aldığım gün 550, bugün ise 515 dolar ediyor olacaktı.

Geri
Yukarı