Apple Watch 6 44mm vs Watch 7 45mm

Egid Dikmen

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Macbook Pro 16" M1 Pro Silver
Meslek
Ağa/Paşa
Cüssem büyük ve bazen gözüm küçük yazıları zor görüyor. Sırf çerçevesiz ekran için Watch 7 alınır mı bilmiyorum. Watch 6 ile aralarında 1000 TL gibi bir şey var. Ayrıyeten eklemek gerekirse eğer herhangi bir Watch alacak olursam bu kordonu alacağım. Şimdi Watch 7'nin rengi kordon ile uyumlu ancak Watch 6 sadece kırmızı renk(başka renk istersek 1000 TL en az fark var).
MacBook Pro, iPhone 12, AirPods Pro'ya sahip olmayı başardım bazılarını ben aldım bazıları hediye geldi ve böyle teknolojik ürünlere her zaman sonsuz bütçe verebilirim gerekirse en kötü kumaştan kıyafet giyerim ama yazılımı donanımı eski bir cihaz kullanamam böyle bir takıntım var maalesef. Ayrıca Watch'larda saat ile etkileşime geçmeden sürekli ekranın açık olmasını ve saatin sürekli gözükebilir olmasını sağlayabiliyor muyuz yoksa saati öğrenmek için kolumuzu kaldırmak veya ekrana dokunmak mı gerekiyor?
Önerilerinize açığım şimdiden yorumlar için teşekkürler.

Hocam Apple'ın son nesil ürünlerine sahipsiniz. 1000 TL size koyacak bir fiyat değil. Ben olsam 7 alırdım. Ne kadar yeni o kadar iyi. Tabii her sene yeni nesil çıkıyor ama siz bunlara sahipken 1000 TL sizin için önemli olan bir mebla değil. Bu yüzden 7. Ama zaten bütçe kısacak olsanız SE alsanız bile fazlasıyla yetiyor.

Watch 6 ile 7 arasında ekran dışında bir değişiklik yok. Ülkemiz çapında 1000 TL önemli bir miktar. Bu yüzden ben de SE ve 6 çıktığında EKG gibi şeyleri önemsemediğim için 1000 TL tasarruf etmeyi tercih ettim.

Watch 6 ile 7 arasında ekran dışında bir değişiklik yok. Ülkemiz çapında 1000 TL önemli bir miktar. Bu yüzden ben de SE ve 6 çıktığında EKG gibi şeyleri önemsemediğim için 1000 TL tasarruf etmeyi tercih ettim.
Doğru diyorsun zaten ben de bu yüzden sadece ekrandan bahsettim yazımda. Sadece çerçeveyi kaldırmışlar bide %30 hızlı şarj oluyormuş o kadar.
Para önemsizse düşünmeniz için bir sebep yok bence. Always on display var.
Always on display dediğimiz şey hem 6 da hem de 7 de yok mu?

Şimdi şöyle düşünebilirsin 1.5 yıl kadar eski nesil. Aradaki 1000 TL'yi o 1.5 yıla vereceksin. Yani boşa da vermiş olmayacaksınız aslında. Yani benim fikrim böyle en azından.

Hocam Apple'ın son nesil ürünlerine sahipsiniz. 1000 TL size koyacak bir fiyat değil. Ben olsam 7 alırdım. Ne kadar yeni o kadar iyi. Tabii her sene yeni nesil çıkıyor ama siz bunlara sahipken 1000 TL sizin için önemli olan bir mebla değil. Bu yüzden 7. Ama zaten bütçe kısacak olsanız SE alsanız bile fazlasıyla yetiyor.
Katılıyorum.
Yerinizde olsam 7 alırdım.

Hocam satın aldınız mı? Ben de Apple Watch 6 40mm mavi renk satın aldım 3800 TL'ye. Bugün teslim aldım. 5800 TL'ye Apple Watch 7 45mm mavi alsam mı almasam mı diye düşünüyorum. 1 ay bekleme süresi var beklemek benim için problem değil. Bileğimin genişliği 18 cm ortalama sayılır. Fikirleriniz nedir?

Geri
Yukarı