Apple Watch Series 3 kasıyor

2015'te çıkan 1. nesil sahibi olarak konuşacağım, çok büyük bir kasma donma kendi cihazımda olmadığını rahatça söyleyebilirim, artık hiçbir yönden hızlı değil ancak kasmıyor hatta genel olarak arka planda tuttuğu uygulamalarda son derece akışkan. İlk açılışlarda bekleme surelerinin uzadığını söyleyebilirim ancak kasma konusunda (hiç olmuyor değil) genel olarak bir sorun yok kendi cihazımda.

Aa sende bir de 1. nesil var. Anladığım kadarıyla sende kasma fark edilecek kadar hiç olmuyor, ama uygulamalar da açılırken yavaş açılma söz konusu. Benimki de yani (3. nesil-2017) bende de aynı sizinki gibi açılmalarda yavaş, ama kasma konusunda ne çok ne az orta diyebilirim. Ama gene de benim saatimin daha yeni olduğunu düşünüyorum (satın alma olarak), çıkış tarihinden bahsetmiyorum.

Aa sende bir de 1. nesil var. Anladığım kadarıyla sende kasma fark edilecek kadar hiç olmuyor, ama uygulamalar da açılırken yavaş açılma söz konusu. Benimki de yani (3. nesil-2017) bende de aynı sizinki gibi açılmalarda yavaş, ama kasma konusunda ne çok ne az orta diyebilirim. Ama gene de benim saatimin daha yeni olduğunu düşünüyorum (satın alma olarak), çıkış tarihinden bahsetmiyorum.
Hocam sadece merakından dolayı 2022’de sizin saatinizi kullanmak diye birkaç videoya baktım ve özellikle atacağım videodaki App switcher kısmı ve diğer yerlerdeki donmalar genel olarak benim saatimde yaşanmamakta, kabul ediyorum çok daha yavaş bir cihaz ve animasyon atlaması olmuyor değil ama o kadar bariz şekilde bir animasyon atlaması bulunmuyor kendi cihazımda.
Bahsettiğim video ise su:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam sadece merakından dolayı 2022'de sizin saatinizi kullanmak diye birkaç videoya baktım ve özellikle atacağım videodaki App switcher kısmı ve diğer yerlerdeki donmalar genel olarak benim saatimde yaşanmamakta, kabul ediyorum çok daha yavaş bir cihaz ve animasyon atlaması olmuyor değil ama o kadar bariz şekilde bir animasyon atlaması bulunmuyor kendi cihazımda.
Bahsettiğim video ise su:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki araştırdığınız, uğraştığınız için teşekkür ederim. Sizce benim ürünüm de sizin tahmin edebileceğiniz ne sorun vardır ya da var mıdır?

Peki araştırdığınız, uğraştığınız için teşekkür ederim. Sizce benim ürünüm de sizin tahmin edebileceğiniz ne sorun vardır ya da var mıdır?
Hocam cihazda bir sorun yoktur çalışması normaldir ancak Apple'ın getirmiş olduğu sürüm güncellemelerini ve de cihazın çıkış yılını göz önünde bulundurursak sanırsam bu durum cihazın donanımına ağır gelmesinden kaynaklanmakta. Cihaza yazılımsal veya donanımsal müdahale şansınız olmadığından dolayı yapabileceğiniz en iyi şeyin cihazı biraz pahalıya satıp Series 4'e geçmek olacaktır.
İnanın bana doğru dürüst hiçbir uygulamaya erişememektense biraz yavaşlığı tercih etmek çok daha iyi bir seçim olmakta, arka planda çok fazla uygulama bırakmamaya dikkat ederseniz gözle görülür bir fark yapmakta (tecrübeyle sabit, bayağı fark ediyor).

Hocam cihazda bir sorun yoktur çalışması normaldir ancak Apple'ın getirmiş olduğu sürüm güncellemelerini ve de cihazın çıkış yılını göz önünde bulundurursak sanırsam bu durum cihazın donanımına ağır gelmesinden kaynaklanmakta. Cihaza yazılımsal veya donanımsal müdahale şansınız olmadığından dolayı yapabileceğiniz en iyi şeyin cihazı biraz pahalıya satıp series 4'e geçmek olacaktır.
İnanın bana doğru dürüst hiçbir uygulamaya erişememektense biraz yavaşlığı tercih etmek çok daha iyi bir seçim olmakta, arka planda çok fazla uygulama bırakmamaya dikkat ederseniz gözle görülür bir fark yapmakta (tecrübeyle sabit, bayağı fark ediyor).

Bu konu nasıl bu kadar uzadı bilmiyorum. Elimdekini de biraz pahalıya satıp series 4'e geçme fikri biraz garip geldi ama olabilir, mesela kime ya da kaça satabilirim?

Bu konu nasıl bu kadar uzadı bilmiyorum. Elimdekini de biraz pahalıya satıp series 4'e geçme fikri biraz garip geldi ama olabilir, mesela kime ya da kaça satabilirim?
Hocam şöyle söyleyeyim size, benim yaşadığım şehirde en uygun Series 3 Apple Watch 2800’den başlıyor ancak başka illerden 1900-2000’lere bile bulmak mümkün oluyor fakat 2800 yerine 2500’lerde olsa o ilanlar birçok kişi aradaki fiyat farkını göze alıp görerek almayı tercih edecektir (bu sayede bir toplu ürünü olan kişiden 5 tane tablet alıp 4’üyle birisinin parasını çıkartmıştım geçmişte ve halen daha da kullanıyorum kendisini). Sizde eline geçen parayla il dışından veya üstüne biraz koyarak üst modele geçiş yapmış olacaksınız.

Hocam şöyle söyleyeyim size, benim yaşadığım şehirde en uygun series 3 Apple Watch 2800'den başlıyor ancak başka illerden 1900-2000'lere bile bulmak mümkün oluyor fakat 2800 yerine 2500'lerde olsa o ilanlar birçok kişi aradaki fiyat farkını göze alıp görerek almayı tercih edecektir (bu sayede bir toplu ürünü olan kişiden 5 tane tablet alıp 4'üyle birisinin parasını çıkartmıştım geçmişte ve halen daha da kullanıyorum kendisini). Sizde eline geçen parayla il dışından veya üstüne biraz koyarak üst modele geçiş yapmış olacaksınız.

Hocam gerçekten şunu söylemem gerekirse; bir insanın bir insana yardımı çok büyük bir şeymiş, sizde bunu gördüm. Konu başından beri bana yardımız dokunuyor, teşekkür ederim🙏

Yeni konular

Geri
Yukarı