Apple'a batarya degisimi icin verilen Macbook'un kaybolmasi

Öncelikle çok ciddi bir mağduriyet yaşatılmadığı için sizin adınıza sevindim, geçmiş olsun. Ekran kartı konularından hatırladım kargonun kaybolma olayını, geçtiğimiz aylarda da Çekya'da birkaç kere duymuştum kargonun kaybolmasını. Amazon gönderileniydi onlar da ama süreç nasıl sonlandı hatırlamıyorum.

Bu cok fena bir durummus. Ayip olmus açıkçası.
2 sene once 5000 lira olan kart su an kac paradir bilmiyorum, ekran kartlari ile de ilgili bilgim yok tabii ama herhalde yine de bir 13.000 lira falan vardir, tahminimce.
Olaya hangi yonden bakiyorlarsa artik, musteriyi memnun edebilmek yerine 5000 lira verip olayi bitirmisler kendilerince. Yazik ve komik, bu hangi sirket veya marka ise soyleyin de aman oraya hiç gitmeyelim.

Benim olaydaki cozum ile sizin arkadasinizin olaydaki cozum farki beni su an cok sasirtti.

Şirket marka ismi gizli kalsın şimdilik çünkü mahkemeye taşındı olay
Ekran kartının fiyatına gelince şu anda 2.eli bile 15 bin lira civarlarında.

@egeDRD Yeni MacBook'unuz hayırlı olsun hocam, güle güle kullanın. Bir daha Çek Cumhuriyeti'ne işiniz düşmemesi dileğiyle. :)
Umuyorum hocam. Nasil oldu biz de anlamadik zaten ama neyse ki sonunda cozuldu. Bi daha “Cek Cumhuriyeti ve Tamir” dediler mi hemen oradan kacacagim😅
Öncelikle çok ciddi bir mağduriyet yaşatılmadığı için sizin adınıza sevindim, geçmiş olsun. Ekran kartı konularından hatırladım kargonun kaybolma olayını, geçtiğimiz aylarda da Çekya'da birkaç kere duymuştum kargonun kaybolmasını. Amazon gönderileniydi onlar da ama süreç nasıl sonlandı hatırlamıyorum.
Sanirim bilerek yapilan bir seyler var. Yoksa baska aciklamasi olamaz gibi. Ozellikle Çekya’da niye boyle seyler oluyor? Bi sormak lazim...
Çok geçmiş olsun, sevindim. Mutlu sona ulaşmışsınız. Bu mağduriyeti Türkiye’de yaşamadığınıza şükretmelisiniz :)
Evet bu durum memlekette olsa nasil cozerlerdi cidden bilmiyorum. Haftalarca ugrasirdim sanirim. Benzer bi olayi 6-7 sene once yasamistim. 4 haftada cozebilmistim, onda da anca İrlanda’dan birileri devreye girdikten sonra cozume ulasabildik.
Sonuna kadar okudum fakat anlamadığım Münih gibi bir şehirdeki Apple servisinin yapamadığını Çek Cumhuriyeti'ndeki servis mi yapıyor? Çok garip bir olay bu arada. Türkiye'de olsa şaşırmazdık gerçi.
Münih’teki magaza aslinda buyuk bi yer. Ama benim o laptopumun dış kasasini degistirecek kadar teknik ekipleri ve ekipmanlari yokmus. O yuzden bu tip islemler icin Cek Cumhuriyeti’ndeki tamir yerini tercih etmek zorundalarmis.

Benim Early 2015’te sadece batarya degismiyor cunku batarya kasaya yapişik. O yuzden kasayi komple degistiriyorlar (kasa + trackpad + klavye + yeni batarya). Sonra da eski bilgisayardan ekran, anakart, hoparlorler vs yeni kasaya aktariliyor. Garip bi islem yani.

Geri
Yukarı