MacBook'un uykudayken pili çabuk bitiyor

• Konuyu başlatan G3258
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 6B

G3258

Kilopat
Makaleler
5
Arkadaşlar cihazı saat 16.00'da %100 pille uykuya aldım ve şarjdan çektim. Sonrasında saat 22'de kapağını açıp baktığımda %86 şarjının kaldığını gördüm. Bu kadar kısa sürede bu kadar çok pil harcaması normal mi? Cihazıma macOS'u yeniden kurmayı denedim fakat fayda etmedi. Nasıl çözebilirim bu durumu?

Hocam hangi macOS sürümünü kullanıyorsunuz? High Sierra'da böyle bir sorun yaşamazken Mojave'ye geçtikten sonra bende de aynı sorun oldu ama çözdüm. Eğer sizde de böyleyse, yani güncellemeden sonra bu duruma geldiyse nasıl çözdüğümü paylaşabilirim.

Hocam hangi macOS sürümünü kullanıyorsunuz? High Sierra'da böyle bir sorun yaşamazken Mojave'ye geçtikten sonra bende de aynı sorun oldu ama çözdüm. Eğer sizde de böyleyse, yani güncellemeden sonra bu duruma geldiyse nasıl çözdüğümü paylaşabilirim.
Hiç High Sierra kullanmadığım için bilmiyorum güncellemeden mi olup olmadığını. Siz benimle çözümü paylaşın ben yinede bir deneyim.

Neden paylaşmamışım aslında direkt 😄

Hocam terminale girip şu komutları yazın:

Kod:
sudo pmset -b tcpkeepalive 0
sudo pmset -b hibernatemode 25
sudo pmset -b standbydelaylow 60
sudo pmset -b standbydelayhigh 60

Hibernatemode ayarını değiştirmeden de bırakabilirsiniz. Bende bir etki yaratmamıştı açıkçası.

Eski ayarlara dönmek isterseniz:

Kod:
sudo pmset -b tcpkeepalive 1
sudo pmset -b hibernatemode 3
sudo pmset -b standbydelaylow 10800
sudo pmset -b standbydelayhigh 86400

Umarım işe yarar.

Benzer sorunu bu sabah ben yaşadım. Bilgisayarı dün uyku moduna aldığımda şarjı 70 Ti bende Wi-Fi'yi kapatıp, bilgisayarı uyku moduna aldım. Bu sabah bilgisayarı açayım dedim açılmadı ve bana şarj simgesini gösterdi pili bitmiş. Gerçekten kafayı yiyeceğim neden böyle oluyor? MacBook Pro 2020 i5 kullanıyorum.

Benzer sorunu bu sabah ben yaşadım. Bilgisayarı dün uyku moduna aldığımda şarjı 70 Ti bende Wi-Fi'yi kapatıp, bilgisayarı uyku moduna aldım. Bu sabah bilgisayarı açayım dedim açılmadı ve bana şarj simgesini gösterdi pili bitmiş. Gerçekten kafayı yiyeceğim neden böyle oluyor? MacBook Pro 2020 i5 kullanıyorum.
Bende hala çözebilmiş değilim maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı