Apple'ın en iyi konsolu olacağını iddia ettiği Iphone 15 Pro Max RE Village'da işkence çekiyor

Yine de gayet başarılı. Küçücük makinenin bir bilgisayar oyununu bu düzeyde oynatabilmesi bile başarı. Zaten öyle rezalet de oynatmıyor. Yavaş yavaş daha optimize hale gelecektir.

RE4 performans modunda normal alanlarda 55-60 seyiriyor.
Ama böyle ateşli alevli alanlarda 45'i gördüğü oluyor.
Village'i bilmiyorum oynamadım.
Hocam az önce videoda gördüm ps5 performans modunda 60 sabit kalıyor. RE4 remake'de.

Yine de gayet başarılı. Küçücük makinenin bir bilgisayar oyununu bu düzeyde oynatabilmesi bile başarı. Zaten öyle rezalet de oynatmıyor. Yavaş yavaş daha optimize hale gelecektir.
Çipler telefona sığacak boyutlarda tek sıkıntı soğutma ve pil kullanım süresi, yoksa oynatmıyor diyen yok.

Hocam az önce videoda gördüm ps5 performans modunda 60 sabit kalıyor. RE4 remake'de.
Anlatmaya çalıştığım şeyi anlamadınız.
Evet boş arazilerde 60 sabit.
1698667704973.png

Ama ateşli fight ortamlarda fps değerleri ortada.

Anladım hocam buraları görmemiştim. PS5 pro çıkarsa 60 fps olur heralde.
Aslında Pro'ya gerek yok.
2020 yılında hatırlarsanız firmalar zırlamaya başlamıştı PS4 çok güçsüz diye.
Sonra TLOU2 çıkmıştı o grafiklerle 30FPS sabit bir şekilde vermişti.
İnsanlar o zaman anladı cihaz ile değil firmaların üşengeçliği yüzünden oyunlar optimize olmadan çıkıyor.
Çoğu firma sırtını DLSS'e, FSR'a dayıyor.
Konsolda da bu seçenek olmadığı için maalesef...

Çoğu firma sırtını DLSS'e, FSR'a dayıyor.
Konsolda da bu seçenek olmadığı için maalesef...
Yeni nesil konsollara FSR 3 gelecek diyorlardı umarım gelir.

Sonra TLOU2 çıkmıştı o grafiklerle 30FPS sabit bir şekilde vermişti.
İnsanlar o zaman anladı cihaz ile değil firmaların üşengeçliği yüzünden oyunlar optimize olmadan çıkıyor.
Maalesef öyle alan wake 2'ye baktım dlls açmazsan rtx 4060 ti'da 30-35 fps alıyorsun ha birde ark survival ascended var o daha da beter. Bu konuda videosu var.

Hocam o gördüğünüz 4 slot kaplayan koca koca ekran kartlarının chipseti zaten muhtemelen parmağınız kadar. Devre kartını dahi alsanız ortaya inanılmaz büyük bir şey çıkmıyor.

Bu kadar güçlü cihazların taşınabilir olmama sebebi yukarıdaki arkadaşların dediği gibi hem soğutması çok zor, hem de güç tüketimi çok yüksek.

Yeni konular

Geri
Yukarı