Apple'ın zamları ne kadar olur?

Bahsettiğim sebep ile bunu yapıyorlar. Biraz stabil kalsın +1 puan baz alıp satışa açacaklardır.
MacBook bakıyorsan bu Pro modeli 17.799 TL idi. Satıcıyla iletişime geç belki yardımcı olurlar.

İstediğim model M1 işlemcili 16 GB RAM'li 256 GB SSD'li olan model. Apple'ın sitesinde eğitim indirimi ile 15500TL idi. Eğer 17-18k olursa çok koymaz ama 20k'yı geçerse Air modeline yönelirim diye düşünüyorum.

Apple Türkiye satışlarını durdurdu şimdilik. Döviz kurundan dolayı...

Kaynak göstermeme gerek yok. Google'a Apple satışları durdurdu yazarsanız çıkar.

Zaten durdurdu da fiyat değişikliği için durdurdu. Yeniden açıldığında fiyatlar ne olur diye sormuştum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İstediğim model M1 işlemcili 16 GB RAM'li 256 GB SSD'li olan model. Apple'ın sitesinde eğitim indirimi ile 15500TL idi. Eğer 17-18k olursa çok koymaz ama 20k'yı geçerse Air modeline yönelirim diye düşünüyorum.

Zaten durdurdu da fiyat değişikliği için durdurdu. Yeniden açıldığında fiyatlar ne olur diye sormuştum.
Yeniden açılması uzun sürecek gibime geliyor. Kurun stabil bir hal alması şimdilik zor. Apple fiyatlandırma konusunda bizim ülkeye acımayan bir firma. Ellerinden geldiğince fiyatları geçireceklerdir.

Bir hafta kadar sürer. Rusya’da 2014’te, rublenin %35 değer kaybetmesiyle birlikte altı gün açmamış satışları.

Piyasanın biraz yavaşlaması, ondan sonra da zamların gelmesi bekleniyor. Bu zamlar da 1000-2000-3000 civarında olur.

Bir hafta kadar sürer. Rusya'da 2014'te, rublenin %35 değer kaybetmesiyle birlikte altı gün açmamış satışları.

Piyasanın biraz yavaşlaması, ondan sonra da zamların gelmesi bekleniyor. Bu zamlar da 1000-2000-3000 civarında olur.

1000-2000-3000 lira zam gelmesi bence kimseyi etkilemez. 15k verebilen 18k da verir ama bir adama dokunur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Apple'ın çoğu ürünü dolar 8 TL iken olduğu fiyattan satılıyordu.
Yani eğer dolar kurunu 13 TL'den alırlarsa %25, vergilerde eklenince ~%35 bir zam olacağını düşünmekteyim.

Apple ürünlerine zam getirdi, belliydi getireceği.

654645.png

Geri
Yukarı