Çözüm Appstore, iBooks, iCloud Açılmama Hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
og.jpg

Bir çok kullanıcını başarılı kurulum yapsa dahi bir kaç problem ortaya çıkabiliyor. Bunlardan bir kaçı ise, İcloud, İbook ve App Store problemleri olabiliyor. Bu rehberimizde açılmama, bağlanılamıyor gibi veya cihazınızı veya bilgisayarınızı doğrulayamadık gibi sorunların nasıl çözüleceğinden bahsedeceğiz. Umarız ki sorun yaşayan kullanıcılar bir çözüme ulaşabilir ve kullanıcı deneyimlerini sürdürebilirler.

Not ; Çözüm sadece Clover için geçerlidir.

Adım 1 : Öncelikle EFI Studio isimli uygulamayı indiriyoruz.
Link : https://www.dropbox.com/sh/mbatf6ny7w4p00l/AADWP1wO9lhbEGquTdGgCdWGa?dl=1

Adım 2 : İndirdiğimiz EFI Studio isimli yazılımı açıyoruz.

1-min.png

Adım 3 : Select Device seçeneğinden ‘’Ethernet’’ bağlantısını seçiyoruz.

2-min.png

Adım 4 : Ethernet’i seçtikten sonra hemen alt menüdeki Add Device seçeneğini seçiyoruz.

3-min.png

Adım 5 : Açılan pencerede "write to com.apple.Boot.plist" seçeneğini seçerek bir sonraki adımdan devam ediyoruz.

Adım 6 : Devam ettikten sonra sisteminizin şifresini girin bir kaç saniye bekleyin ve EFI Studio’u kapatın.

Adım 7 : Clover Configurator’ın son sürümünü indiriyoruz ve açıyoruz.
Link : Download Clover Configurator 4.41.1 | mackie100 projects

Adım 8 : ACPI sekmesini açın.

Adım 9 : Açılan sekmede ki FixLan seçeneğini kontrol edin ve sistemi yeniden başlatın.

Not : Bütün işlemlere başlamadan önce config.plist dosyanızın yedeneğini kesinlikle alın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı