Aprilia RS4 125 4T Alınır mı?

Daha fazla  
Merhaba, 2 sene sonra ehliyetime kavuşacağım ve önceden şu alacağım motor işlerini vs. ayarlamak istiyorum.
Şimdi bu motoru almayı planlıyorum, boyum şu an 1.61, 2 sene sonra 1.67 falan olacağını düşünüyorum. Neyse sorulara geçelim.
  • Bu motoru A1 ehliyet ile kullanabilir miyim?
  • BU motor fazla yakar mı?
  • Bu motorun yedek parça fiyatları çok mu uçuk?
  • Bu motor yerine daha uygun motor var mı? (125cc)
Bahsettiğim motor: Aprilia RS4 125 4T 2017 Model Super Sport Motor Motosiklet Mağazasından sıfır 18.900 TL - 535001264
Not! Motor 0 km'de.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 sene sonrasına daha çok var. Hele bir ehliyetini al sende, o zamana ne motorlar çıkar. Ayrıca 125 cc'ye o kadar para vermek pek mantıklı gelmiyor bana. Çünkü bir müddet sonra insan cc yükseltmek istiyor. Mesela bende 137 cc ile başladım ve bu bana yeter diyordum. Ama şimdi cebimde param olsa hemen R25'i alacam. Onun için satarken zorluk çekmeyeceğin ve az zarar edeceğin bir motor almanı öneririm.

Sorularına gelirsek.
  1. A1 ile kullanılabilir.
  2. Benim ki karbüratörlü olduğu halde 2,2 litre yakıyor. Hemen hemen hiç bir 125 cc motosiklet fazla yakmaz. Taş çatlasa 3 Litre yakar.(100 km de)
  3. Sağlam bir marka olduğu için muhtemelen parça fiyatları da sağlamdır.
  4. CBR 125.

2 sene sonrasına daha çok var. Hele bir ehliyetini al sende, o zamana ne motorlar çıkar. Ayrıca 125 cc'ye o kadar para vermek pek mantıklı gelmiyor bana. Çünkü bir müddet sonra insan cc yükseltmek istiyor. Mesela bende 137 cc ile başladım ve bu bana yeter diyordum. Ama şimdi cebimde param olsa hemen R25'i alacam. Onun için satarken zorluk çekmeyeceğin ve az zarar edeceğin bir motor almanı öneririm.

Sorularına gelirsek.
  1. A1 ile kullanılabilir.
  2. Benim ki karbüratörlü olduğu halde 2,2 litre yakıyor. Hemen hemen hiç bir 125 cc motosiklet fazla yakmaz. Taş çatlasa 3 Litre yakar.(100 km de)
  3. Sağlam bir marka olduğu için muhtemelen parça fiyatları da sağlamdır.
  4. CBR 125.
Peki Fiyatına Değermi Sence ?
Ve bu arada ben 10 sene boyunca kullanacağım motoru bu motorla öğrenip sonra belki 250 belki 600cc geçerim
Ve bu motorda direk fabrika çıkışlı olarak quickshifter olduğu için tercih ediyorum
Ve bu motorda direk fabrika çıkışlı olarak quickshifter olduğu için tercih ediyorum

Bence değmez. Ayrıca başlangıç motoru için quickshifter ne kadar gerekli tartışılır. Eğer vitesle debriyajla uğraşamam diyorsan direk scooter al kafan rahat etsin. Bu arada eğitmen falan değilim. Sadece kendi görüşümü söylüyorum. Doğruluğu tartışılır yani dediklerimin. 🙂

Ben scooter fln kullanamyı sevmiyorum ondan bahsediyorum Yani scooter fln çok dandik duruyor bunun gibi racing motorlara ilgim daha fazla 1 2 kız tavlarım he :D neyse yorumun için teşekkürler
Bence değmez. Ayrıca başlangıç motoru için quickshifter ne kadar gerekli tartışılır. Eğer vitesle debriyajla uğraşamam diyorsan direk scooter al kafan rahat etsin. Bu arada eğitmen falan değilim. Sadece kendi görüşümü söylüyorum. Doğruluğu tartışılır yani dediklerimin. 🙂
Bir soru daha sormak istiyorum sence boyum aprilia için yetermi ?

Son düzenleme:
merhabalar konuyu gördüm yazmak istedim motosiklet için 1.70 yada 1.75 boy ideal kısa yada uzun olmak sıkıntı çıkarabiliyor (her motorda boy sıkıntısı olmaz) birde 125cc olarak racing değil başlangıç için ideal mondial lifan vb. markalar bakılabilir ilerde cc yükseltirken racing bakmak bence daha faydalı olur

merhabalar konuyu gördüm yazmak istedim motosiklet için 1.70 yada 1.75 boy ideal kısa yada uzun olmak sıkıntı çıkarabiliyor (her motorda boy sıkıntısı olmaz) birde 125cc olarak racing değil başlangıç için ideal mondial lifan vb. markalar bakılabilir ilerde cc yükseltirken racing bakmak bence daha faydalı olur
Ben ileride cc yükseltmeyeceğim çünkü zaten çok yakar parça fiyatı artar vs vs en fazla 250cc geçerim 600cc 500cc 1000cc fln geçmem
Merhabalar konuyu gördüm yazmak istedim motosiklet için 1.70 ya da 1.75 boy ideal kısa ya da uzun olmak sıkıntı çıkarabiliyor (her motorda boy sıkıntısı olmaz) bir de 125CC olarak racing değil başlangıç için ideal mondial lifan vb. markalar bakılabilir ilerde CC yükseltirken racing bakmak bence daha faydalı olur

İlginç bir şekilde ergenlikte atlamadığım boy atlamasını şu an atladım şu an boyum 1.78 🤣
Ve karar verdim ehliyeti biraz daha bekliyeyim A2 alacağım ve tercihimi 2020 model 0km R25'den kullanacağım ama 0km cbr250 olsa cbr250 alırdım 😑

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı