Apseli dişim çekildi

Geçmezse gideceğim. Var ya kesin randevuya geç kaldım diye benden intikam aldı. Zaten beni taktığı falan yoktu hiç iplemedi beni. O kadar burnu havadaydı ki.

Vallahi bu olaylar yüzünden dişçiye gitmeye çok korkuyorum. Bir kadın doktora gittim diş çekimi için anamı ağlattı.

Sonra bir anda sağlam dişlerime dolgu yapmaya başladı 3 dişime birden. 1 yıl dolmadan dolgum düştü bir daha da dişçiye gitmedim. (sağlam dediğim ağrım vs yoktu)

Ağzımı açamıyorum. Herif çenemi o kadar zorladı ki. Hatta bir ara gücü yetmedi kafama yüklendi :d. Çenem cidden ağrıyor hapı bile zor soktum ağzıma. Diğer dişlerim de sızlıyor. Ve çekildiği yerde beyaz beyaz yerler var. Şu an aşırı pişmanım ya.
O beyaz yerler muhtemelen iltihap varsa uyku ilacı alıp kafayı vurup yatın diş ağrısına başka çare yok ben en son ki kanal maceramda kendimi zor tutmuştum dişimin kenarı patlamak üzereydi iltihaptan.

Vallahi bu olaylar yüzünden dişçiye gitmeye çok korkuyorum. Bir kadın doktora gittim diş çekimi için anamı ağlattı.

Sonra bir anda sağlam dişlerime dolgu yapmaya başladı 3 dişime birden. 1 yıl dolmadan dolgum düştü bir daha da dişçiye gitmedim. (sağlam dediğim ağrım vs yoktu)
Diş çekimi çok sakıncalı bir şey hocam ucunda ölüm olmadığı sürece asla çektirmeyin der annem kendisi çektirdiğinde tüm dişleri ve çene yapısı kaydı.

Bence kötü olmadan önlemini al. Kötüysen başka doktora git.

Son düzenleme:
Diş çekimi çok sakıncalı bir şey hocam ucunda ölüm olmadığı sürece asla çektirmeyin der annem kendisi çektirdiğinde tüm dişleri ve çene yapısı kaydı.

Dişçiden korkuyorum, dolgu çıkan yerden et fışkırdı 1. yıldır bunu çekiyorum ama yine de doktora gidemiyorum. Büyük ihtimal çekmesi gerekecek.

Çekilmeyecek durumdaki dişi risk alıp çekeceğini sanmam ama yine de kendini kötü hissedersen doktora gitmekte fayda var. Ben kanal tedavisi yaptırdım iki hafta ağzımı kapatamadım acısından.

Anlattiklarinizda ekstrem bir sey yok. Iltihapli disi cekmek son caredir fakat kanalin kurtaramadigi durumda eger cekilmezse, ileride butun cene koprunu bozabilecek duruma gelebilir. Agri 1 hafta kadar surebilir. Dis koku koreldiginde iltihap beslenemeyecek ve agri son bulacak. Meraklanmayin.

Anlattiklarinizda ekstrem bir sey yok. Iltihapli disi cekmek son caredir fakat kanalin kurtaramadigi durumda eger cekilmezse, ileride butun cene koprunu bozabilecek duruma gelebilir. Agri 1 hafta kadar surebilir. Dis koku koreldiginde iltihap beslenemeyecek ve agri son bulacak. Meraklanmayin.

Hocam çekilmez ise nasıl çene köprüsünü bozabilecek duruma geliyor acaba? Yani ne oluyorda o hale geliyor, şişiyor şişiyor falan mı? Merak ettim.

Bir nevi kanalın doğal hali eğer gerçekten böyleyse kanal kurtaramayacak durumdaysa uygulanabilir.

Ya gittim anlattım dişim apseli ilaç vermeyecek misiniz dedim. Orası öyle düzelmez dedi çekmemiz lazım dedi beni dinlemedi. Öyle çok zorladı ki çenemi çenem de ağrıyor. İlaç da yazmadı. Allah'tan annemin doktoru yardımcı oldu antibiyotik ve apranax aldık.

Doğru söylemiş olabilir. Çünkü fistül olan diş artık antibiyotikle bastırılmaz. O apse geçmez. İşlem yapmak gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı