APU Entegre grafik kartına ayrılan 2 GB RAM belleği geri almak

zilyoner

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Jailor's Room
Daha fazla  
İşlemcim APU bir işlemci ve APU'nun entegre ekran kartına RAM'imden 2 GB ayrılıyor. Sistemim de zaten harici olarak ekran kartı takılı. Yani APU'nun ekran kartını falan kullanmıyorum. Hatta aygıt yöneticisinden devre dışı bırakıyorum. Peki ben bu 2 GB'ı nasıl kendi RAM'ime eklerim? BIOS'tan bir kaç ayar biliyorum ama o ayarları yapınca bilgisayar açılırken hata veriyor ve hatanın içeriği şu;

"Overclock denemesi başarısız oldu.
F1: Yine de başlat.
F2: Ayarları sıfırla ve tekrar başlat."

Gibi bir hata. Hata İngilizce yazıyor ama Türkçe olarak yazdım. Ben bu 2 GB eksiğimi nasıl alabilirim?

Sana bilgisayarı komple yenile demiyorum. Sadece bazı parçaları değiştirmelisin. En kolay yolu bu çünkü.
Bazı parçaları dediğin işlemci ve anakart. Zaten başka ne kalıyor? Ram kalıyor. Apu olduğu için ekran kartı zaten yok gibi düşünelim. Sen bana bildiğin bilgisayarı yenile diyorsun. Bunların ayarı varken neden gidip yeni parçalar alayım? O dediğin en zor yolu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı