APU için PSU

Ehli_KeYf

Kilopat
Makaleler
8
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yeni sistem toplayacağım. Fakat para sıkıntısından dolayı yeni psu alacak param yok. Bu yüzden şuan kullandığım sistemimdeki PSU'yu kullanacağım. Şuan ki PSU QUAKE 350w. Yeni toplayacağım sistem ise :
İşlemci:Amd A10 7850K Soket Fm2+ 3.7Ghz 4Mb Cache 32Nm İşlemçi + R7 Gpu - Vatan Bilgisayar
Anakart:Asus A88Xm-A Soket Fm2+ Ddr3 2400Mhz(O.C.) Sata 3.0 Usb 3.0 Vga&Dvı Anakart - Vatan Bilgisayar
Ram:Corsair 8Gb (2X4Gb) Vengeance Ddr3 1600Mhz Cl9 Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar

*NOT:Bu PSU'nun gerçek verimliliği kaç watt olduğunu bilmiyorum. Bu PSU APU sistemi çalıştırır mı ?

Kardeşim. Eğer 350 watt powerin +80 verimliliğe sahipse (hiç zannetmiyorum) yetecektir. 500 watt +80 al, ileride ekleme yaparsın.

Bende APU kullanıyorum ama biraz düşük model :D . Öncelikle APU çok fazla güç tüketmiyor en fazla güç çeken ekran kartı . Senin APU ise 100w falan harcıyor en fazla ve A10 7850K nın yanına ekran kartı almazsın diye düşünüyorum. Senin için bir
Ekran Alıntısı.PNG
hesap yaptım bence yeterli tabi 350w kesin veriyorsa en garantisi 450w +80 alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı