APU işlemcili bilgisayara ekran kartı takarsak ne olur?

weewy

Femtopat
Daha fazla  
İyi akşamlar. İçinde APU işlemcili olan bir bilgisayara ekran kartı takarsak bilgisayar için yararlımı olur, zararlı mı olur? Performans artışımı olur, düşüşümü olur? Bir de darboğaz olayı varmış işlemci ve ekran kartı modellerini vereyim.

İşlemci: AMD Ryzen 5 Pro 4560G.
Anakart: PNY GeForce RTX 3050.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinizin saf gücü 3600'ün gerisinde daha çok 2600 performansında, yazdığınız kart ile darboğaz yapmaz. Ekran kartı gerektiren programlar ve oyunlarda performans artışı yaşarsınız, güç kaynağınızı da yazmanızda fayda var. Sistemin genel performansını arttırıyor sanmayın sadece GPU gücü isteyen program ve oyunlarda performans artışı yaşarsınız.

Bu ekran kartı ama yanlış yazdınız galiba bu arada yararı olur herhangi bir zararı olmaz.
Evet , kusura bakmayın kafam karışmış . Cevabınız için teşekkür ederim .
İşlemcinizin saf gücü 3600'ün gerisinde daha çok 2600 performansında, yazdığınız kart ile darboğaz yapmaz. Ekran kartı gerektiren programlar ve oyunlarda performans artışı yaşarsınız, güç kaynağınızı da yazmanızda fayda var. Sistemin genel performansını arttırıyor sanmayın sadece GPU gücü isteyen program ve oyunlarda performans artışı yaşarsınız.
IMG_20220530_001053.jpg

Hazır sistem olduğu için değiştiremiyorum galiba. Bu güç kaynağı çok mu kötü etkiler bilgisayarı?

Değiştirdiğiniz de büyük ihtimalle garantisi gidecektir, aldığınız yere sormalısınız. Kalitesiz bileşenlere sahip güç kaynaklarının ömürleri şans işi diyeyim. Kendim de red rock gibi hazır sistem güç kaynağını 3-4 yıl gibi bir süre kullandım ama her elektrik gitmesi veya zorlamam da sisteme bir şey olacak korkusuyla kullandım.

Geri
Yukarı