APU işlemcili bilgisayara ekran kartı takarsak ne olur?

Değiştirdiğiniz de büyük ihtimalle garantisi gidecektir, aldığınız yere sormalısınız. Kalitesiz bileşenlere sahip güç kaynaklarının ömürleri şans işi diyeyim. Kendim de red rock gibi hazır sistem güç kaynağını 3-4 yıl gibi bir süre kullandım ama her elektrik gitmesi veya zorlamam da sisteme bir şey olacak korkusuyla kullandım.

İşlemcinizin saf gücü 3600'ün gerisinde daha çok 2600 performansında, yazdığınız kart ile darboğaz yapmaz. Ekran kartı gerektiren programlar ve oyunlarda performans artışı yaşarsınız, güç kaynağınızı da yazmanızda fayda var. Sistemin genel performansını arttırıyor sanmayın sadece GPU gücü isteyen program ve oyunlarda performans artışı yaşarsınız.

Benim de şu an kullanmış olduğum ekran kartı 1650 Super işlemcim Ryzen 5 2400G işlemciyi 5500 veya 5600 ile değiştireceğim bariz bir fark olur değil mi?

Benim de şu an kullanmış olduğum ekran kartı 1650 Super işlemcim Ryzen 5 2400G işlemciyi 5500 veya 5600 ile değiştireceğim bariz bir fark olur değil mi?

İşlemci tabanlı oyunlarda olur, örnek vermem gerekirse Valorant, CS:GO, LoL, DotA vb. oyunlarda fark hissedilir. Hikaye tabanlı ekran kartına yüklenen oyunlarda devasa FPS farkları gözükmez. Gündelik kullanımda bile o performans farkı hissedilir, tavsiyem değiştirmeyi düşünüyorsanız en azından Ryzen 5 5600 altını almayın.

İşlemci tabanlı oyunlarda olur, örnek vermem gerekirse Valorant, CS:GO, LoL, DotA vb. oyunlarda fark hissedilir. Hikaye tabanlı ekran kartına yüklenen oyunlarda devasa FPS farkları gözükmez. Gündelik kullanımda bile o performans farkı hissedilir, tavsiyem değiştirmeyi düşünüyorsanız en azından Ryzen 5 5600 altını almayın.

Bende öyle düşünüyorum çünkü ileride 3060 seviyesinde bir ekran kartı almayı planlıyorum 5600 ve 3060 bir sorun yaratmaz değil mi darboğaz vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı