APU PC'alıp sonradan ekran kartı takma

Bütçe
1700

Kerem81demir

Hectopat
İtopya'da yaklaşık 1700 TL'ye APU işlemcili bir bilgisayara almayı düşünüyorum. Şu anda ekrankartı için bütçem yok fakat 2 veya 3 aya alacağım. Şimdilik bahsettiğim sistemi alıp sonradan ekran kartı takabilir miyim? Ekran kartı RX 570 veya RX 580.

İtopya'da yaklaşık 1700 TL'ye APU işlemcili bir bilgisayara almayı düşünüyorum. Şu anda ekrankartı için bütçem yok fakat 2 veya 3 aya alacağım. Şimdilik bahsettiğim sistemi alıp sonradan ekran kartı takabilir miyim? Ekran kartı RX 570 veya RX 580.
Alırken PSU ya dikkat edin.APU olduğu için 400W bir psu ile gönderebiliyorlar.

8 GB RAM olduğunu düşünerek söylüyorum.
16 GB Dual Channel RAM alman şart. Bir de RAM'ler en az 3000 MHz olacak 2 katı fark yaratıyor. 1700 TL'ye %100 8 GB RAM ve düşük MHz'lidir. Fiyatı arttır 3000 MHz RAM al. Dual Channel alman şart oda 2 kart FPS farkı yaratıyor. Neden 16 GB RAM dersen 8 GB bile oyunlarda yetersiz Vega ekran kartı 2 GB RAM kullanıyor 6 GB RAM ile çoğu oyunu droptan oynayamazsın.

Edit: Aerocool 500W olan güç kaynağını al. Ve dediğim gibi RAM'i 16 GB 3000 MHz yap. Dual Channel olacak şekilde. 120 GB SSD yetersiz olacaktır. 1 TB HDD ekleyeceksindir herhalde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı