APU Sistem Düşük RAM Frekansı Sorunu

Makaleler
2
Corsair 4GB 1600MHz RAM var 2 adet. 1600MHz CL9 default ayarları. Ben bunu APU kullandığım için CL11 2133MHz'e çektim. Ama 1333MHz'e düştü. Default ayarlara geri döndürsem de yine 1333MHz çalışıyor kaldı öyle. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Agab Agabseveroğulları Eveeet geldik Forum DH üyelerinden birine. Güzel kardeşim APU'da maksimum performans için 2400 kullanman gerekiyor öğretmediler mi sana bunu ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RAM alman şart ne mantık ile 1600MHz aldın?
Dostum belki daha önceden elinde bulunuyordu sonradan APU aldı nerden biliyorsun da azar çeker gibi saçma sapan şeyler yazıyorsunuz.

Dostum arkadaşlar doğru söylüyor senin kullandığın ramler 1600 mhz ise xmp desteklese bile 2400 mhz'ye çıkmaz. Yeniden ram almalısın. Ve insanlar burda sana yardımcı olmaya çalışıyor üslubunu düzelt. Senin anladığın dildende herkes sana cevap verebilir burada.

Hayır kimsenin yardımcı olduğu falan yok konunun dışında kendi dünyaları içerisinde cevaplar yazıyorlar ve buna sende dahilsin.

Dostum belki daha önceden elinde bulunuyordu sonradan APU aldı nerden biliyorsun da azar çeker gibi saçma sapan şeyler yazıyorsunuz.

Hayır kimsenin yardımcı olduğu falan yok konunun dışında kendi dünyaları içerisinde cevaplar yazıyorlar ve buna sende dahilsin.
Sorunlu musun birader?
Söylüyoruz işte 1600 MHz RAM APU sistemde bi halta yaramaz.
Hadi git işine gece gece ya.
Senin gibisine yazıp yardımcı olmak istediğimiz için biz hatalıyız.:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorulan sorular ile verilen cevaplar çok alakasız. 1600 MHz RAM'in 1333 olarak çalıştığını söylemiş arkadaş. Anakart ayarlarından fazla anlamıyorsanız BIOS pilini çıkarıp 2 DK sonra takın. BIOS def. olacaktır.

Sorulan sorular ile verilen cevaplar çok alakasız. 1600 MHz RAM'in 1333 olarak çalıştığını söylemiş arkadaş. Anakart ayarlarından fazla anlamıyorsanız BIOS pilini çıkarıp 2 DK sonra takın. BIOS def. olacaktır.
Teşekkürler bunu soruyordum bir saattir. Milletin verdiği cevaplara bakar mısın deli oldum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı