APU sistem için ekran kartı önerisi

Bütçe
1000

gtarici

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 5 3400G işlemcim ve 1 adet 3200MHz Neo Forza RAM'im var, CS:GO ve FM oynuyorum. CS:GO'da aldığım FPS 1080P'de 70-100 arası alıyorum fakat smoke'ta falan 50'lere düşüyor. 1080P'de daha akıcı bir oyun oynamak istiyorum minimum hangi ekran kartını önerirsiniz.

Not: Elbette daha güçlü ekran kartları vardır fakat minimum hangisi işimi görür, onu soruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 3400G işlemcim ve 1 adet 3200MHz Neo Forza RAM'im var, CS:GO ve FM oynuyorum. CS:GO'da aldığım FPS 1080P'de 70-100 arası alıyorum fakat smoke'ta falan 50'lere düşüyor. 1080P'de daha akıcı bir oyun oynamak istiyorum minimum hangi ekran kartını önerirsiniz.

Not: Elbette daha güçlü ekran kartları vardır fakat minimum hangisi işimi görür, onu soruyorum.
Ramin kaç gb ve tek slot mu?

Tek slot 8gb ramim var
Sorun bu işte. Tek slot APU'ya yetmez, Bir tane daha aynısından alın Ramin, farkı görürsünüz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Satın aldığımda bütçem yeterli değildi şu an da bir şeyler yapabilecek durumdayım.
RAM'i farklı alsam olur mu? Özellikleri aynı farklı marka alsam olur mu?
Evet, çok fark olur, hatta kullanana soralım. @Akif

Ryzen 5 3400G işlemcim ve 1 adet 3200MHz Neo Forza RAM'im var, CS:GO ve FM oynuyorum. CS:GO'da aldığım FPS 1080P'de 70-100 arası alıyorum fakat Smoke'ta falan 50'lere düşüyor. 1080P'de daha akıcı bir oyun oynamak istiyorum minimum hangi ekran kartını önerirsiniz.

Ryzen APU sistemlerde kesinlikle çift kanal RAM kullanılmalı. Eğer bir tane daha RAM alırsanız bütçenizi biraz daha arttırıncaya kadar sizi götürecek bir performans alırsınız.

APU sistemlerde 16GB aşağısı ve tek slot RAM kullanmayın, gerçekten fazla bir performans düşüşü oluyor. Aynı RAM'i seçmeniz önemli. Farklı RAM'lerde farklı çipler kullanılabilir. Çalışmayabilir veya performans düşüşüne sebep olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı