APU sistem tek ve çift kanal RAM önemi

248832

Hectopat
Arkadaşlar, ben tek 8 GB 3000 MHz RAM kullanıyorum. Malum ekran kartı fiyatları ortada o yüzden bir 8 GB 3000 MHz RAM alıp çift kanal yapmak mantıklı mı? Kaç FPS farkeder ve ayrıca aynı RAM olması önemli mi? Yoksa RAM frekansı ve CL değerlerinin aynı olması yeterli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, ben tek 8 GB 3000 MHz RAM kullanıyorum. Malum ekran kartı fiyatları ortada o yüzden bir 8 GB 3000 MHz RAM alıp çift kanal yapmak mantıklı mı? Kaç FPS farkeder ve ayrıca aynı RAM olması önemli mi? Yoksa RAM frekansı ve CL değerlerinin aynı olması yeterli mi?
Bazı oyunlarda ciddi bir artış bazılarında ise gözle görülemez atrıslar olabilir. Aynı marka ve model bellekler alın.

Hocam, mümkünse aynısını alın. AMD işlemciler için çift kanal RAM önemlidir. Fazla oyun oynayan birisi değilim. Değerleri tam bilemem. Performans artışını hissetedersiniz.

Hocam ek olarak bir 8GB daha RAM alman FPS açısından en az 10-15 FPS kadar yüksek FPS almanızı sağlar. APU sistemler Dual Channel RAM′e ihtiyaç duyar. RAM′i yükseltirseniz dahili grafik işlemcisini güçlendirmiş gibi olursunuz, ayrıca sistemin stabil çalışması için MHz değerleri ve CL değerleri tamamen aynı olmalıdır. Tamamen aynı RAM′i almak sistemin çalışmasını daha stabil bir hale getirir.

Geri
Yukarı