APU sistem toplama

INonOmpiontentI

Kilopat
Makaleler
1
Selamlar yakında APU sistem toplayacağım işlemci ön planımda ama arada böyle 768P monitörümle oyun da oynamak istiyorum R3 2200G ya da 3200G alacaktım ama bir soru takıldı kafama 2400 MHz 8 GB RAM yeterli olur mu APU'lar bilindiği üzere RAM'dan yiyor ama alacağım anakartta 2 slot var haliyle 10'a çıkamıyorum 16 bütçeyi aşıyor nasıl bir yol izleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeterli olur ama kafana göre ram alma. Apu sistemlerden performans almak istiyorsan dual channel ram kullanmayı ihmal etme. Eğer stabil sorunsuz performans istiyorsan anakart destek bölümünden ram destek sayfasında listelenen bellekleri tercih et. Benim zamanında yaptığım hatayı yapar, önemsemezsen mavi ekran hatası alabilirsin. Ben elimdeki belleği satıp uyumlu ram almak zorunda kalmıştım. Ben 8gb ram darboğazına sadece Forza Horizon 4'te takılmıştım. Bu sebeple 8gb ram yeterli olur.

Selamlar yakında APU sistem toplayacağım işlemci ön planımda ama arada böyle 768P monitörümle oyun da oynamak istiyorum R3 2200G ya da 3200G alacaktım ama bir soru takıldı kafama 2400 MHz 8 GB RAM yeterli olur mu APU'lar bilindiği üzere RAM'dan yiyor ama alacağım anakartta 2 slot var haliyle 10'a çıkamıyorum 16 bütçeyi aşıyor nasıl bir yol izleyebilirim?
APU sistem kurunca işlemciler RAM'in 2GB'lık bir kısmını alıyorlar. Eğer 8 GB RAM kullanırsan 6 GB RAM'in kalır. Oyunlarda ölü bir performansla yüzleşirsin dostum. RAM'leri dual channel 2x8 yapmaya çalış. Bende APU sistem topluyorum şuan ve RAM'i kesinlikle 2x8 yapacağım.

Bütçe yaz ben bir sistem toplayayım.

Dual chanel zaten ama şöyle bir şey var 1500-1600 TL'ye APU + anakart + RAM almam lazım ona göre bir sistem önerir misiniz? R3 3200 g olarak buldum ben (ince hesaptan Gaming gecesi hariç)
Ayrıca oynadığım oyunları yazayım ve oynayacağım oyunları da. LOL, CS:GO, GTA 5, Witcher 3, AC: Orgins, belki açarsa AC: Odyssey, PUBG, Rust, Apex Legends. Monitörüm 768P 60 Hz 5ms.

Dual chanel zaten ama şöyle bir şey var 1500-1600 TL'ye APU + anakart + RAM almam lazım ona göre bir sistem önerir misiniz? R3 3200 g olarak buldum ben (ince hesaptan Gaming gecesi hariç)
Ayrıca oynadığım oyunları yazayım ve oynayacağım oyunları da. LOL, CS:GO, GTA 5, Witcher 3, AC: Orgins, belki açarsa AC: Odyssey, PUBG, Rust, Apex Legends. Monitörüm 768P 60 Hz 5ms.
Bütçeni biraz yükseltip r5 2400G veya 3400g almanı öneririm orta düzey ekran kartların darboğaz yapmaz. (RX 580 - GTX 1060) Anakartıda A320 alırsın RAM'i de GEİL Evo alabilirsin.

Geri
Yukarı